بیش از 800 کیلومتر از جاده‌های استان سیستان و بلوچستان تحت پوشش شبکه ارتباطی قرار می‌گیرد

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان در جلسه بررسی فنی محورهای مواصلاتی پوشش رادیویی سطح استان گفت: 876 کیلومتر از جاده های استان به زودی توسط شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل تحت پوشش رادیویی قرار می گیرد.

مجله آنلاین موبنا – به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان، در این جلسه نیک محمد بلوچ زهی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان گفت: آنتن دهی ضعیف و محرومیت از پوشش مخابراتی در بعضی از نقاط جاده ای از عمده مشکلات مردم منطقه است و از نبود پوشش کافی گله مند هستند.

وی افزود: طبق قانون جدید سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی از جاده های مواصلاتی استان میزان 11 کیلومتر تعهدات پوشش شبکه ایرانسل و 735 کیلومتر از تعهدات پوشش شبکه همراه اول بوده است که فاقد هرگونه ارتباط است که 134 کیلومتر که 7 محور مواصلاتی را در بر می گیرد فاقد شبکه برق است.

بلوچ زهی ادامه داد: برای 222 کیلومتر 21 سایت طراحی شده است که به زودی اجرا می شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه سایر محورها در مرحله برنامه ریزی قرار دارند، تصریح کرد: نتیجه کار به زودی به اداره کل ict استان و سازمان تنظیم مقررات جنوب شرق ارسال می شود .

وی در پایان گفت:باید با توجه به موقعیت استراتژیک استان نسبت به پوشش شبکه ارتباطی جاده های استان توسط اپراتورها هر چه سریع تر اقدام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام