بوگاتی گران‌ترین اتومبیل تاریخ را با قیمت 16.7 میلیون دلار عرضه کرد (+عکس)

"لا ویچر نویر" به موتور 8 لیتری مجهز شده است که در مجموع توانی معادل 1479 اسب بخار معادل 1103 کیلو وات را با قدرت گشتاور 1180 پوند فوت معادل 1600 نیوتن متر را در 16 سیلندر خود تولید می‌کند.

موبنا – به دنبال برگزاری نمایشگاه بین‌المللی «ژنو موتور شو» شرکت بوگاتی آخرین و پیشرفته‌ترین اتومبیل خود را مبتنی بر پلتفرم شیرون موسوم به «تایپ 57 اس‌سی آتلانتیک» با نام «لا ویچر نویر» به نمایش گذاشت. «لا ویچر نویر» به معنی «اتومبیل سیاه» است و شرکت سازنده نخستین مدل آن را با با قیمت 12.3 میلیون دلار فروخته است تا بر این اساس از آن به عنوان گران‌ترین اتومبیل صفر کیلومتر و جدید یاد شود.

«استفان وینکلمن» مدیر شرکت بوگاتی در جریان معرفی این محصول گفت: «”لا ویچر نویر” فراتر از آنچه که همه علاقمندان به خودرو تصور می‌کنند ساخته شده است و به مراتب از اتومبیل‌های قبلی بوگاتی بهتر است. این محصول در اصل یک اتومبیل لوکس به معنای واقعی کلمه است. “لا ویچر نویر” بهترین و پیشرفته‌ترین اتومبیل جهان محسوب می‌شود که هم اکنون می‌توانید آن را مشاهده کنید».

“لا ویچر نویر” به موتور 8 لیتری مجهز شده است که در مجموع توانی معادل 1479 اسب بخار معادل 1103 کیلو وات را با قدرت گشتاور 1180 پوند فوت معادل 1600 نیوتن متر را در 16 سیلندر خود تولید می‌کند. این یک طراحی منحصر به فرد و بی‌نظیر W16 برای موتور اتومبیل محسوب می‌شود و از آن به عنوان بهترین موتور ساخته شده در بوگاتی یاد می‌کنند.

طراحی بدنه ای خودرو نیز بسیار زیبا و منحصر به فرد است که به رنگ مشکی زیبا آغشته شده است و همچنین گفته می‌شود طول بنده «لا ویچر نویر» نسبت به مدل «شیرون» اندکی بیشتر است. سیستم تعلیق و سایر قطعات در این خودرو تغییر کرده‌اند که البته جزییات آن هنوز به طور دقیق اعلام نشده است.

شرکت بوگاتی اعلام کرده است که این محصول را در نهایت با قیمت 11 میلیون پوند معادل 16.7 میلیون دلار به همراه مالیات وارد بازار و از این نظر اتومبیل یاد شده به عنوان گران‌ترین اتومبیل صفر کیلومتر و مدرن در سراسر جهان محسوب می‌شود. قیمت مذکور به این معنی است که شما به جز در نظر گرفته هزینه مالیات می‌بایست 12.5 میلیون دلار برای خرید این محصول پول پرداخت کنید و در کنار آن 6.4 میلیون دلار برای مالیات و دیگر هزینه های مربوطه پول بدهید.

در حالی که بوگاتی در نمایشگاه امسال ژنو توجه همگان را به خود جلب کرده است، هنوز به طور دقیق زمان ورود این اتومبیل لوکس به خیابان‌ها مشخص نشده است. لازم به ذکر است پیش از این یک دستگاه اتومبیل «فِراری 250 جی‌تی‌او» قدیمی در مه 2018 به قیمت 80 میلیون دلار فروخته شد که بر این اساس می‌توان رکورد گران‌ترین اتومبیل تاریخ را به این محصوص اختصاص داد.

پیش از این کمپانی انگلیسی «رولز رویس» یک دستگاه اتومبیل کوپه جدید و لوکس خود را به قیمت 13 میلیون دلار به فروش رساند تا رکورد گران تری اتومبیل صفر کیلومتر و مدرن به این محصول اختصاص پیدا کند.

اتومبیل «لا ویچر نویر» گران‌ترین و منحصر به فردترین اتومبیل در سراسر جهان محسوب می‌شود که قرار است تنها چهار دستگاه از آن ساخته شود که هم اکنون یک دستگاه از آنها فروخته شده و سه دستگاه دیگر همچنان موجود است و با این وجود منابع خبری می گویند یکی از این سه اتومبیل نیز توسط یک کلکسیونر خریداری شده است و مردم می‌بایست روی دو اتومبیل باقیمانده فکر کنند. شرکت بوگاتی هنوز جزییات بیشتر و مشخصات دیگر این محصول را معرفی نکرده است و در نظر دارد پس از این نمایشگاه برای این خودرو یک کنفرانس مطبوعاتی اختصاصی برگزار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + سیزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام