متفاوت ترین دست مصنوعی جهان با الهام از متال گیر سالید! (+عکس)

یانگ در کلینیک اندام های مصنوعی با یک آگهی مواجه شد که در آن به دنبال فردی علاقمند به پروتزی الهام گرفته شده از بازی ویدئویی بودند. یانگ بی درنگ برای حضور در این پروژه ثبت نام می کند و بعدا متوجه می شود که آگهی توسط شرکت کونامی، سازنده بازی متال گیر سالید، منتشر شده است.

مجله آنلاین موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – جیمز یانگ، دانشجوی 25 ساله زیست شناسی در لندن، ممکن است جذاب‌ترین دست مصنوعی جهان را در اختیار داشته باشد. یانگ یک دست و پای خود را طی حادثه سقوط به زیر قطار در سال 2012 که منجر به کمای 12 روزه وی شد از دست داد.

اما به لطف سازمان پروژه اندام جایگزین، یانگ یک دست بیونیک فوق پیشرفته که با الهام از شخصیت بازی ویدئویی مورد علاقه وی یعنی «اسنیک» از سری بازی «متال گیر سالید» شکل گرفته است را در اختیار دارد. در ادامه با جیمز یانگ و دست مصنوعی جالب توجه وی بیشتر آشنا می شویم.

یانگ در یک کلینیک اندام های مصنوعی با یک آگهی مواجه شد که در آن به دنبال فردی علاقمند به پروتزی الهام گرفته شده از بازی ویدئویی بودند. یانگ بی درنگ برای حضور در این پروژه ثبت نام می کند و بعدا متوجه می شود که آگهی توسط شرکت کونامی، سازنده بازی متال گیر سالید، منتشر شده است.

جیمز یانگ پروتزی طراحی شده بر اساس شخصیت اصلی بازی متال گیر سالید را درخواست کرده بود و از این رو وی انتخاب می شود. کونامی همکاری خود را با سازمان پروژه اندام جایگزین آغاز می کند و پروتز یانگ با الهام از عضو بیونیکی که اسنیک در Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain پس از بیداری از کمایی 9 ساله مورد استفاده قرار می دهد، شکل گرفت.

دست مصنوعی یانگ می تواند تلفن همراه وی را شارژ کند و به عنوان یک چراغ قوه نیز عمل کند. همچنین این دست بیونیک دارای سیستم روشنایی داخلی سفارشی است. این دست مصنوعی دارای یک پهپاد اختصاصی نیز است.

دست بیونیک یانگ محدودیت هایی نیز دارد. این اندام مصنوعی تقریبا 10 پوند (4.5 کیلوگرم) وزن دارد و از این رو استفاده طولانی مدت از آن می تواند آزاردهنده باشد. چرخش قسمت های مچ و آرنج نیز باید به صورت دستی صورت بگیرد. این دست به وسیله یک مهار از جنس جیر به بدن متصل می شود اما بدون باز کردن این مهار نیز می توان دست را جدا کرد.

دست مصنوعی یانگ به صورت سه بعدی چاپ شده است و دارای پنج الکترود است که انقباضات عضلانی وی را خوانده و به دست اجازه حرکت می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام