هماهنگی ارتباطی برای زائران و مسافران نوروزی آغاز شد

در راستای برقراری ارتباطات پایدار نوروزی، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جلسات هماهنگی را با اپراتورهای ارتباطی برای بررسی مشکلات ارتباطی شهرهای مسافرخیز در نوروز ۹۸ آغاز کرد.

موبنا – استانهای شمالی و جنوبی و شهرهای زیارتی همه ساله در ایام نوروز بیشترین مسافران را به خود اختصاص می دهند و موضوع کیفیت ارتباطات اینترنت و تلفن همراه در این استانها یکی از دغدغه های مسافران نوروزی است. براین اساس کمیته برقراری ارتباطات نوروزی هر سال در رگولاتوری تشکیل می شود تا با هماهنگی و تقسیم کار میان اپراتورها، نسبت به پایداری کیفیت ارتباطات در این ایام، برنامه ریزی مناسب صورت گیرد.

از این رو بررسی مشکلات ارتباطی و هماهنگی برای ایجاد پوشش کامل و تامین ارتباطات پایدار برای مسافران و زائران نوروزی، از استان خراسان رضوی آغاز شد.

در این راستا حسین فلاح جوشقانی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نشستی با حضور معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات این سازمان، مدیران استانی و نمایندگان فنی اپراتورهای ثابت و سیار در خراسان رضوی، موضوعات مربوط به پوشش پایدار ارتباطات در ایام نوروز در این استان را مورد بررسی قرار داد و با درنظر گرفتن مهلت ۲ هفته ای، تکالیفی برای اپراتورهای ارتباطی تعیین کرد.

دراین باره حامدرضا اسماعیلی سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: راه‌اندازی سایتهای جدید تلفن همراه از سوی اپراتورها در زمان باقیمانده تا پایان سال، نیازمند هماهنگی و مشارکت تمامی دستگاههای مرتبط است. براین اساس برای سرعت بخشیدن به پیشبرد برنامه‌های مدنظر توسعه قرار شد، هماهنگی و همکاری حداکثری با اپراتورهای ارتباطی و نیز دستگاههای مرتبط انجام شود.

وی با اشاره به برگزاری نشست کمیته هماهنگی ارتباطات نوروزی از سوی رگولاتوری با نمایندگان اپراتورها در خراسان رضوی، گفت: اشتراک‌گذاری امکانات میان اپراتورها و تامین فضاهای مورد نیاز برای ارائه سرویس‌دهی بهتر به کاربران در ایام نوروز، بدون در نظر گرفتن مناسبات صرفا اقتصادی، یکی از تصمیمات این کمیته است.

مدیر روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با اشاره به تردد حدود ۵ میلیون مسافر و زائر در ایام نوروز به مشهد مقدس، خاطرنشان کرد: در این نشست مقرر شد اپراتورهای تلفن همراه تا قبل از بیستم اسفندماه جاری با راه‌اندازی سایتهای جدید موبایل و افزایش تجهیزات ارتباطی، امکان پوشش کامل و ارائه خدمات با کیفیت ارتباطی را در تمامی نقاط تجمع جمعیتی، مسیرهای پرتردد، پایانه‌های مسافری شامل ایستگاههای راه‌آهن و فرودگاه و مسیرهای جاده‌ای ورودی و خروجی به استان خراسان را فراهم کنند.

به گفته وی، همچنین مقرر شد برای پیشبرد اهداف مدنظر و پیگیری مصوبات این نشست و نیز هماهنگی بیشتر بین اپراتورها و دستگاههای مرتبط، کمیته‌ای موقت با حضور مدیران استانی مرتبط با این حوزه و نمایندگان اپراتورها به ریاست مدیرکل ICT استان خراسان رضوی تشکیل شود.

اسماعیلی تاکید کرد: نشست هماهنگی ارتباطات نوروزی در سایر استانها نیز از سوی رگولاتوری برقرار خواهد شد.

در همین حال، شب گذشته وزیر ارتباطات نیز از توافق دوم رومینگ ملی دیتای دو اپراتور بزرگ برای پوشش ۳۸۰۰ کیلومتر جاده و بیش از ۵۵۰۰ روستای به ۳G و ۴G خبر داد تا نقاط کور در این مناطق نیز در دسترس قرار گیرند.

 منبع: مهر 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا