بانک، بورس و بیمه سه ضلع اقتصاد ایران

یک مقام مسئول در نظام بانکی، بانک، بورس و بیمه را سه ضلع اصلی اقتصاد ایران دانست و گفت: پروژه حضور ۱۰۰ درصدی در بازار سرمایه تا پایان سال انجام خواهد شد.

موبنا – مسعود خاتونی گفت: همه امور اقتصادی و مالی افراد حقیقی و حقوقی در مثلث بانک، بورس و بیمه هستند، بنابراین هر چقدر این سه گروه در تبادلات فکری و مبادلات مالی نزدیک به یکدیگر فعالیت کنند، جامعه هم در شرایط ویژه‌ای قرار می‌گیرد و راحت‌تر می‌توان تعاملات اقتصادی را تعریف و پوشش‌های لازم را انجام داد.
این مقام مسئول در نظام بانکی افزود: همواره تلاش کردیم تا بازار پول به خصوص بانک ملی در عرصه‌های مهم مانند نمایشگاه بورس، بانک و بیمه که زنگ گردش اقتصاد را به صدا درمی آورد شرکت کند، بانک ملی از سال گذشته تا کنون حضور موفقی در بورس داشته و فرآیندهای هم سویی ایجاد شده است، ضمن اینکه امیدواریم پروژه حضور ۱۰۰ درصدی در بازار سرمایه تا پایان امسال انجام شود تا سال آینده در نمایشگاه دستاوردهای خود را به معرض دید مردم و فعالان اقتصادی قرار دهیم.
عضو هیات مدیره بانک ملی با تاکید بر اینکه بانک ملی مراوداتی با شرکت‌های هم بیمه داشته است، گفت: مذاکرات گسترده‌ای در صنعت بیمه داشته‌ایم و تا ماه گذشته تفاهم نامه‌هایی در حوزه حوادث و شخص ثالث منعقد شده و سعی کردیم تا نگاه بیمه که کاملاً انحصاری است را تغییر دهیم و مراودات بانک و بیمه با دید دیگری شکل دهیم، این مهم جزو دستاوردهایی است که در دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه ارائه می‌شود.
وی اظهار داشت: بورس، بانک و بیمه زنجیره اتصال اقتصاد هستند، گفت: حضور نهادهای مالی این سه مجموعه در دوازدهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه الزامی است چون این زنجیره جدا نشدنی است بنابراین باید برای دستاوردهای بیشتر در چنین عرصه‌هایی حضور مؤثر داشت.

 منبع: مهر 

دنبال کنید @ اینستاگرام