82 درصد از روستاهای استان اصفهان به اینترنت، تلفن ثابت و تلفن همراه مجهز شدند

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان با اشاره به تجهیز روستاها به اینترنت گفت: 82 درصد روستاهای استان اصفهان به اینترنت، تلفن ثابت و تلفن همراه تجهیز شده اند.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان، جعفر مطلب زاده مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان اصفهان در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه بیان کرد: اکنون بالغ بر 82 درصد از روستاهای این استان از اینترنت، تلفن ثابت و تلفن همراه بهره مند هستند و این میزان تا پایان سال آینده به 95 درصد خواهد رسید.

وی با اعلام این مطلب که از اسفندماه سال 95، ظرفیت پهنای باند ورودی استان از Gb/s216 به Gb/s 2642 ارتقا پیدا کرده است، تصریح کرد: در حال حاضر 1359 روستای این استان از طریق شرکت مخابرات دارای اینترنت ADSL بوده و ضریب نفوذ همراه­ اول را 84 درصد و ایرانسل را 58 درصد دانست.

مطلب زاده افزود: 830 روستای استان از محل طرح uso دارای تلفن ثابت و اینترنت هستند که 770 روستا در فاز اول و 60 روستا در فاز دوم انجام شده است.

مدیرکل ICT استان در خصوص شاخص IDI استان گفت: شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات استان اصفهان رتبه 5 کشوری را دارد و شاخص IDI اصفهان 7.53 می باشد.

وی با بیان این­که در حال حاضر همه شهرهای استان دارای تکنولوژی 3G و 4Gتلفن همراه هستند افزود: 45 درصد از روستاهای استان (683 روستا) از طریق WLL و نزدیک به 90 درصد روستاها (1361 روستا) از طریق زوج سیم دارای تلفن خانگی هستند.

مطلب زاده، ارائه خدمات پستی در 450 واحد پستی شهری و 330 دفتر ICT روستایی و نصب 62 دستگاه خودپرداز فعال متصل به شبکه شتاب در روستاها از محل طرح uso را از دستاوردهای حوزه ICT استان در چهل ساله انقلاب اسلامی عنوان کرد.

دنبال کنید @ اینستاگرام