خودروی 5G هم تولید شد! (+عکس)

یک شرکت خودروساز اسپانیایی نمونه اولیه یک خودروی برقی دو نفره به نام مینیمو را تولید کرده که به شبکه های مخابراتی نسل پنجم نیز متصل شده و از امکانات منحصر به فردی برخوردار است.

موبنا – خودروی یادشده که توسط شرکت سئات تولید شده در کنگره جهانی موبایل در شهر بارسلون اسپانیا عرضه شده است.
خودروی برقی مینیمو برای استفاده در محیط های شهری تولید شده و ضمن راحتی از ایمنی کافی نیز برخوردار است. قدرت مانور بالا در حد یک موتورسیکلت از جمله دیگر قابلیت ها و نقاط قوت این خودروی دونفره است.

مینیمو با هر بار شارژ تا 100 کیلومتر را می پیماید و حداکثر سرعت آن به 90 کیلومتر در ساعت می رسد. چرخ های این خودرو 17 اینچی است وقرار گرفتن چراغ های آن در ارتفاع بالا مشاهده محیط اطراف را در تاریکی شب با دقت بیشتری ممکن می کند.

خودروی یادشده به صورت هوشمند طراحی شده و اگر تشخیص دهد که راننده جوان است اجازه حرکت با سرعتی بیش از 45 کیلومتر در ساعت را با این خودرو نمی دهد. اما افراد دارای سن بیشتر می توانند با حداکثر سرعت 90 کیلومتر در ساعت هم رانندگی کنند.

ابعاد این خودرو 2.5 متر در 1.24 متر بوده و امکان اتصال آن به شبکه های مخابراتی نسل پنجم دسترسی به بسیاری از امکانات چندرسانه ای و تفریحی را ممکن می کند. همچنین این قابلیت برای طراحی کلید امنیتی دیجیتال، سیستم بی سیم مدیریت ناوبری Android Auto گوگل و مشاهده امکانات گوشی هوشمند و غیره قابل استفاده است.

اتصال به شبکه های نسل پنجم ارتباط بی سیم این خودرو با دیگر خودروها و زیرساخت های مخابراتی شهری را نیز ممکن می کند. زمان عرضه و قیمت این خودرو هنوز مشخص نیست.

 منبع: فارس

دنبال کنید @ اینستاگرام