هدفونی که با آن فقط صدای موسیقی را می شنوید

سونی یک هدفون بی سیم منحصر به فرد عرضه کرد که صداهای مزاحم محیطی را حذف می کند تا فرد تنها به صدای موسیقی در حال پخش گوش کند.

موبنا – سونی یک هدفون بی سیم منحصر به فرد عرضه کرد که صداهای مزاحم محیطی را حذف می کند تا فرد تنها به صدای موسیقی در حال پخش گوش کند. این هدفون حذف کننده اصوات مزاحم محیطی WI-C600N نام دارد و کیفیت صدای در حال پخش را نیز به میزان چشمگیری ارتقا می بخشد.

حذف اصوات مزاحم با استفاده از فناوری هوش مصنوعی خاص این هدفون صورت می گیرد که باعث می شود فرد هیچ صدای مزاحمی جز موسیقی در حال پخش را نشنود.

این فناوری موجب می شود تا اگر فردی حتی در شلوغ ترین و پرازدحام ترین نقاط نیز در حال رفت و آمد بود، صداهای مزاحم اطراف خود را نشنود و بتواند به خوبی تمامی اجزای موسیقی در حال پخش را درک کند.

البته کاربر می تواند با فعال کردن حالت آمبیانس محیطی میزان کمی از صدای محیط اطراف را بشنود در جلوی وقوع حادث ناگهانی را بگیرد و در صورت لزوم از تلاش دیگر افراد برای گفتگو با خود مطلع شود. تغییر حالت هدفون از این حالت به سکوت کامل به سادگی و با فشار تنها یک دکمه انجام می شود.

هدفون یادشده مجهز به یک فناوری اختصاصی دیگر موسوم به دی اس ای ای نیز هست که باعث می شود ارتقای کیفیت فایل های صوتی فشرده و دارای کیفیت پایین نیز ممکن شود تا کاربر با کیفیت بالاتری به محتوای این فایل ها گوش دهد.

این هدفون تنها 34 گرم وزن دارد و عمر باتری آن در صورت فعال کردن فناوری حذف اصوات مزاحم 7.5 ساعت و بدون آن 6.5 ساعت است. قیمت این هدفون که به زودی به بازار می آید 155 دلار است.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام