دلایل بروز التهاب در بازار سکه

عضو اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه رشد قیمت ارز، موجب افزایش قیمت سکه شد گفت: حرکت قیمت‌ها در بازار ارز موجب افزایش شدید تقاضای خرید سکه شده و با توجه به عدم تناسب عرضه و تقاضا، بهای سکه در ۲ روز اخیر رشد قابل توجهی داشته است.

موبنا – محمد کشتی آرای، با اشاره به افزایش شدید تقاضا در بازار سکه، اظهارداشت: در زمان بروز التهاب در بازار دارایی‌ها آنچه که در گام اول توجه مردم را به خود جلب می‌کند، سکه و ارز است.
وی افزود: قیمت سکه بی‌حساب در حال افزایش است و تقاضا در دو روز اخیر به شدت افزایش یافته است و فقط در دو روز اخیر حباب قیمت سکه 150 هزار تومان رشد کرده است. این نشان می‌دهد تقاضا چقدر رشد داشته است.
عضو اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه عرضه سکه کمتر از تقاضای سکه است، گفت: وقتی روند بهای سکه صعودی می‌شود بسیاری از دارندگان سکه به انتظار افزایش بیشتر قیمت‌ها سکه عرضه نمی‌کنند و در مقابل حجم تقاضا افزایش قابل توجهی داشته، قیمت‌ها را در بازار با رشدهای شدید مواجه کرده است.
وی در پاسخ به این سؤال که آیا تقاضا برای خرید طلا به مصنوعات طلا هم رسیده است، اظهارداشت: خیر، بازار مصنوعات طلا هم‌‌چنان در رکود است و تقاضای جدیدی برای آن شکل نگرفته است.
کشتی آرای مهمترین دلیل رشد تقاضا و بهای سکه را افزایش نرخ ارز دانست و گفت: دقیقاً در روزهایی که قیمت ارز در حال افزایش بود، تقاضا در بازار سکه رشد کرد چرا که بازار طلا به سرعت از تحولات بازار ارز تأثیر می‌پذیرد.
به گزارش فارس، هم‌اکنون قیمت سکه به حدود 4 میلیون و 800 هزار تومان رسیده که نسبت به هفته گذشته حدود 400 هزار تومان رشد داشته است.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام