عرضه گوشی هوشمند با زوم ده ایکس (+فیلم و عکس)

شرکت اوپو در جریان برگزاری کنگره جهانی موبایل در بارسلونای اسپانیا گوشی هوشمندی را با توان زوم اپتیکال باورنکردنی 10 ایکس عرضه کرده است.

موبنا – شرکت اوپو در جریان برگزاری کنگره جهانی موبایل در بارسلونای اسپانیا گوشی هوشمندی را با توان زوم اپتیکال باورنکردنی 10 ایکس عرضه کرده است.

در حالی که معمولا توان زوم اپتیکال دوربین های گوشی های هوشمند از سه ایکس فراتر نمی رود، گوشی اوپو دارای توان زوم ده ایکس و همین طور لنز سه گانه است.

بین این دو لنز هم یک لنز دیگر زاویه گسترده وجود دارد که وظیفه زوم اپتیکال را بر عهده دارد. دقت کلی دوربین این گوشی به 48 مگاپیکسل می رسد و از فناوری ضدلرزش و تثبیت عکس هم برخوردار است. انتظار می رود عرضه این گوشی برای خرید عمومی در نیمه دوم سال 2019 ممکن شود. قیمت این محصول هنوز اعلام نشده است.یکی از اجزای مهم دوربین اوپو که چنین قابلیتی را به آن افزوده، پریسکوپی است که نور را از یک لنز دریافت کرده، بر روی آینه ای در یک لنز دیگر منعکس می کند و در نهایت به حسگر تصاویر می رساند. اوپو موفق شده ضخامت کل این مجموعه را از 160 میلیمتر به 35 میلیمتر کاهش دهد که در نوع خود منحصر به فرد و بی نظیر است.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام