توشیبا و بهترین کاهوی جهان! (+عکس)

هدف توشیبا از راه اندازی این مزرعه پیشرفته تولید باکیفیت‌ترین کاهوی جهان است. محصول نهایی پیش از بسته بندی عاری از باکتری، قارچ یا حشره است و در نتیجه می توان از عمر بیشتر آن روی قفسه فروشگاه نسبت به کاهوهای دیگر اطمینان حاصل کرد.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – شرکت توشیبا یکی از غول های فناوری ژاپن از مزرعه کارخانه ای عظیم خود رونمایی کرده که در آن انواع مختلفی از کاهو بدون حضور نور خورشید و خاک پرورش داده می شوند. این مزرعه جالب توجه در یک کارخانه تولید لوازم الکترونیکی متروکه به مساحت 21 هزار فوت مربع راه اندازی شده است.

توشیبا موفق شده است تا محیط زیستی فاقد میکرب ایجاد کند که از ظرفیت پرورش سه میلیون کاهو در سال برخوردار است. مزرعه کاهو توشیبا به طور کامل از شرایط محیط خارج جدا شده و دما و رطوبت آن تحت کنترل قرار دارد. افرادی که بر رشد کاهوها نظارت دارند لباس هایی سرتاسری به تن دارند و از ماسک و دستکش استفاده می کنند. همچنین، آنها برای جلوگیری از آلوده شدن هوای اطراف کاهوها برای درج نکاتی درباره رشد گیاهان به تبلت مجهز شده اند.

به جای نور خورشید از نور مصنوعی برای فریب گیاهان استفاده می شود. از سوی دیگر، ویتامین ها و مواد مغذی به صورت مستقیم در ریشه ها تزریق می شوند و از این رو کاهوها دیگر به خاک نیاز ندارند. هدف توشیبا از راه اندازی این مزرعه پیشرفته تولید باکیفیت‌ترین کاهوی جهان است. محصول نهایی پیش از بسته بندی عاری از باکتری، قارچ یا حشره است و در نتیجه می توان از عمر بیشتر آن روی قفسه فروشگاه نسبت به کاهوهای دیگر اطمینان حاصل کرد.

توشیبا برداشت سه میلیون کاهو، اسفناج، میزونا و گیاهان دارویی در سال را هدف گذاری کرده که هر بسته احتمالا برای مصرف کنندگان هزینه ای 1.60 دلار به همراه خواهد داشت. در پرورش ارگانیک، کاهوها نیازی به آفت کش ندارند.

کسب و کار کشاورزی جدید توشیبا از اهمیت بسیاری برای این شرکت برخوردار است زیرا ساخت کارخانه هایی مشابه در سراسر جهان را طی سال های پیش رو هدف گذاری کرده است. همچنین، توشیبا فروش تجهیزات پیشرفته این نوع کشاورزی را برنامه ریزی کرده تا دیگران توانایی ساخت کارخانه های مشابه را داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام