یک باگ در ویژگی جدید واتس اپ کشف شد

در ویژگی جدید واتس اپ که با کمک احراز هویت بیومتریک از اطلاعات اپلیکیشن در آیفون محافظت می کرد، یک باگ جدید کشف شده است.

موبنا – یک باگ نگران کننده واتس اپ به تازگی در ویژگی جدید این اپلیکیشن کشف شده است. جالب آنکه این ویژگی در ماه جاری برای حفظ حریم شخصی کاربران در آیفون ارائه شده است.

در این اواخر واتس اپ قابلیت احراز هویت بیومتریک را ارائه کرد که به کاربران اجازه می دهد با استفاده از Face ID یا Touch ID قفل اپلیکیشن مذکور را باز کنند. هدف از عرضه این ویژگی حفظ اطلاعات دستگاه از دسترس دوستانی است که هنگام باز بودن قفل موبایل پیام های فرد را جستجو می کنند.

اما یکی از کاربران وب سایت Reddit شکاف امنیتی را کشف کرده که هر فردی با کمک آن می تواند مرحله احراز هویت با Face ID یا Touch ID را میانبر بزند.

به طور کلی کاربران می توانند فرایند احراز هویت برای ورود به اپلیکیشن را طوری تنظیم کنند که فرد برای هر بار باز کردن واتس اپ باید بلافاصله اطلاعات Face ID یا Touch ID خود را ارائه کند. روش دیگر فراهم کردن این اطلاعات در فواصل زمانی یک ساعت یکبار است.

اما هنگامیکه کاربران هرگونه گزینه دیگری غیر احراز هویت آنی را انتخاب کنند، سیستم امنیتی دچار اختلال می شود.

به هرحال خبرگزاری رویترز نیز این باگ را تایید کرده است. سخنگوی واتس اپ در ایمیلی اعلام کرده است: ما از این مشکل آگاه هستیم و درمدت زمانی کوتاه آن را حل می کنیم. اما تا آن زمان به افراد توصیه می کنند در تنظیمات قفل نمایشگر، گزینه «بلافاصله» را انتخاب کنند.

 منبع: مهر 

دنبال کنید @ اینستاگرام