سرویس استریم بازی گوگل در راه است

گوگل اعلام کرده است که قصد دارد در طول یکی دو ماه آینده سرویس بازی جدیدی را رونمایی و معرفی کند تا بدین ترتیب ورود خود را به صنعت گیمینگ اعلام کند.

موبنا – با توجه به رکود بازارهای جهانی موبایل در سال‌های اخیر، پیش‌بینی کاهش نرخ رشد اقتصاد جهانی و همچنین تشدید بحران‌های اقتصادی و تنش‌های سیاسی و تجاری در کشورهای مختلف، بسیاری از غول‌های تکنولوژی و شرکت‌های فعال در حوزه تولید محصولات فناوری محور تصمیم گرفته‌اند که به تولید و توسعه سرویس و فناوری‌های نوین دیگری بپردازند تا بدین ترتیب بتوانند به جبران ضرر و زیان‌های ناشی از کاهش میزان فروش گوشی‌های هوشمند و در عوض، افزایش سودآوری و درآمدزایی ناشی از تمرکز بر روی سایر حوزه‌های جدید بپردازند.

چندی پیش بود که گزارش‌هایی منتشر شده بود که نشان می‌داد اپل به‌عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان موبایل و محصولات فناوری در جهان در همین راستا تصمیم گرفته است که وارد صنعت بازی‌های رایانه‌ای و گیمینگ شود.

حالا تازه‌ترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت the verge، حاکی از آن است که گوگل نیز به عنوان یکی از بزرگترین غول‌های تکنولوژی در جهان در نظر دارد یک سرویس استریم آنلاین و اشتراک بازی را برای کاربران و علاقه‌مندان به گیمینگ توسعه داده و ایجاد کند تا بدین ترتیب با رقبای قدرتمند و دیرینه‌ای که سالهاست در حوزه پلتفرم و سرویس‌های استریم و اشتراک بازی‌های رایانه‌ای فعالیت می‌کنند و از جمله مهم‌ترین و بزرگترین آنها می‌توان به سونی، مایکروسافت و نینتندو اشاره کرد، به رقابت تنگاتنگی بپردازد.

گوگل به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد در طول مدت یکی دو ماه آینده سرویس و پلتفرم جدیدی را توسعه دهد تا به واسطه آن به کاربران محصولات رایانه‌ای و دستگاه‌های الکترونیکی امکان بهره‌مندی از سرویس استریم آنلاین و آفلاین اختصاصی گوگل برای بازی‌های رایانه‌ای را بدهد.

با اینکه گوگل تاکنون در این عرصه فعالیت چندانی نداشته است اما حالا به نظر می‌رسد که همچون سایر شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی تصمیم گرفته است که تغییر رویه داده و وارد صنعت گیمینگ شود.

 منبع: ایسنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام