قایق جدید مرسدس با الهام از «اِی‌ام‌جی جی‌تی» (+عکس)

حداکثر سرعت این قایق 134 کیلومتر بر ساعت در نظر گرفته شده است و گفته می‌شود که «اِی‌ام‌جی کربن ادیشن» در مجموع می‌تواند 8 مسافر را با خود حمل کند. البته اگر صندلی‌های کوچک روی عرشه قایق قرار بگیرند، امکان نشستن 20 نفر در آن فراهم می‌شود.

موبنا – هنوز به درستی مشخص نشده است که چرا به قایق‌های تندرو و کوچک که در سواحل آمریکا مورد استقاده قرار می‌گیرند و در بسیاری از موارد قاچاقچیان مواد مخدر هم از آنها استفاده می‌کنند «قایق‌های سیگارت» گفته می‌شود. لی به هر حال از اواسل ده 1960 میلادی «قایقرانی سیگارت» در آمریکا برگزار شد و هم اکنون به یکی از رشته های ورزشی در این کشور تبدیل شده است. در سال 2019 میلادی همکاری شرکت «سیگارت» تولیدکننده رسمی این قایق‌ها با شرکت مرسدس-اِی‌ام‌جی دوازده ساله می‌شود و آنها به صورت مشترک روی این بازار تمرکز کرده‌اند تا مشتریان بیشتری را به سمت خود بکشانند و نتیجه تلاش آنها ساخت قایق‌های بسیار زیبا، لوکس و پرسرعت بوده است.

محصولی که امسال در این زمینه عرضه شده با الهام از «اِی‌ام‌جی جی‌تی چهار درب کوپه» ساخته شده است که خودروی مربوطه در اصل یک سوپر اتومبیل پرسرعت محسوب می‌شود و آمادگی کامل برای حضور در مسابقه‌های اتومبیل رانی را دارد . این اتومبیل سال گذشته با توان گشتاوری 3100 اسب بخار و با حداکثر سرعت 225 کیلومتر بر ساعت معرفی شد. با این توضیح قایق 12.5 متری «اِی‌ام‌جی کربن ادیشن» هم اکنون با الهام از روی این خودرو ساخته شده است و از نظر ظاهری هم می‌توان شباهت‌هایی را بین آنها مشاهده کرد.

برای این قایق پرسرعت موتور «مرکوری رِیسینگ» در نظر گرفته شده است که در مجموع می‌تواند توانی معادل 1600 اسب بخار تولید کند. بدنه قایق به صورت باریک و با وزن کم ساخته شده است و شرکت سازنده می‌گوید در ساخت بدنه آن از فیبرهای کربنی استفاده کرده است تا وزن آن را کاهش دهد. قسمت داخل عرشه، استوانه‌های اصلی و سقف نیز از کربن ساخته شده‌اند و این اتفاق باعث شده است وزن نهایی قایق نسبت به قایق سیگارت مدل «2017 جی‌تی آر» حدود 226.8 کیلوگرم کاهش یابد.

حداکثر سرعت این قایق 134 کیلومتر بر ساعت در نظر گرفته شده است و گفته می‌شود که «اِی‌ام‌جی کربن ادیشن» در مجموع می‌تواند 8 مسافر را با خود حمل کند. البته اگر صندلی‌های کوچک روی عرشه قایق قرار بگیرند، امکان نشستن 20 نفر در آن فراهم می‌شود.

کابین مخصوص کنترل و هدایت قایق همان طور است که از چنین محصولی می‌تواند توقع داشت. برای این قایق پیشرفته یک نمایشگر لمسی 17 اینچی «اچ‌دی گارمین» در نظر گرفته شده است که تمام قابلیت‌های ناوبری را به صورت یکجا در اختیار ملوان می‌گذارد.

این قایق به همراه خودرویی که با الهام از آن ساخته شده است این هفته در یک نمایشگاه در شهر میامی عرضه شد. به هر حال گفته می‌شود این بهترین قایق سیگارت محسوب می‌شود که تاکنون ساخته شده است و هنوز به درستی مشخص نیست چه زمانی این قایق برای فروش عمومی عرضه می‌شود.

دنبال کنید @ اینستاگرام