ابداع زبان برنامه نویسی جدید برای هوش مصنوعی

ین لی چان، مدیر امور تحقیقات هوش مصنوعی فیس بوک می گوید پیشبرد این فناوری و خودآموزی به رایانه ها به ابداع یک زبان برنامه نویسی جدید احتیاج دارد.

موبنا – مدیر امور تحقیقات هوش مصنوعی فیس بوک می‌گویدکه برای این کار به زبان برنامه نویسی احتیاج داریم که منعطف تر و ساده تر از زبان هایی مانند پایتون باشد و مهندسان و محققان واقعا به چنین زبان برنامه نویسی نیازمند هستند.

لی چان که از دهه 80 میلادی در زمینه شبکه های عصبی و هوش مصنوعی فعالیت می کند در این مورد گفته است: طرح های زیادی در حوزه هوش مصنوعی در شرکت هایی مانند فیس بوک، گوگل و غیره در حال انجام است و زبان های برنامه نویسی که در این زمینه کارآیی لازم را داشته باشند، وجود دارند. اما مشخص نیست که آیا افراد علاقمند کافی برای پیگیری این امر وجود دارند یا خیر.

در حال حاضر، زبان برنامه نویسی پایتون محبوب ترین زبان برنامه نویسی مورد استفاده برنامه نویسان و توسعه دهندگان به منظور طراحی و عرضه خدمات و سرویس های هوش مصنوعی است. با توجه به اینکه زبان برنامه نویسی شکل دهنده چارچوب های اصلی هوش مصنوعی PyTorch فیس بوک و TensorFlow گوگل برای ارائه خدمات هوش مصنوعی است، ارتقای آنها به استفاده از زبان های برنامه نویسی جدید منوط است.

استفاده از هوش مصنوعی در جهان سابقه ای 50 ساله دارد، ولی به اعتقاد کارشناسان بسترهای نرم افزاری و سخت افزاری به کار گرفته شده در این حوزه هنوز به اندازه کافی ارتقا نیافته اند.

 منبع: فارس 

دنبال کنید @ اینستاگرام