کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹؛ میزبان چه گوشی‌هایی خواهد بود؟

بسیاری از تحلیلگران برآورد کرده‌اند با توجه به اعلام برنامه‌های شرکت‌های تولیدکننده موبایل، کنگره جهانی موبایل بیشتر میزبان گوشی‌های هوشمند مجهز به فناوری ۵G خواهد بود.

موبنا – با توجه به آنکه کنگره جهانی موبایل به عنوان یکی از بزرگترین و مهم‌ترین رویدادهای عرصه فناوری حدود یک هفته دیگر در شهر بارسلون اسپانیا برگزار می‌شود، بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده موبایل و غول‌های تکنولوژی از برنامه‌های خود برای ارائه، معرفی و عرضه محصولات و گجت‌های جدید خود سخن گفته و خبر داده‌اند.

شرکت زدتی‌ای در آستانه برگزاری رویداد کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ بارسلون، اعلام کرده که قصد دارد از یک گوشی هوشمند پرچمدار و جدیدی رونمایی کند که از فناوری شبکه ۵G پشتیبانی می‌کند.

حالا در اخبار جدیدی که به تازگی در وب سایت phonearena منتشر شده است، شرکت چینی زدتی‌ای (ZTE) اعلام کرده است که قصد دارد گوشی جدید و پرچمدار خود را که از فناوری شبکه نسل پنجم اینترنت ۵G پشتیبانی می‌کند، در جریان برگزاری رویداد کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ بارسلون رونمایی کند و برای عموم کاربران و علاقمندان آن را به نمایش بگذارد. این در حالیست که بسیاری دیگر از تولیکنندگان موبایل نیز از معرفی محصولاتی با همین قابلیت سخن گفته‌اند.

این شرکت چینی همچنین عنوان کرده است که در تاریخ ۲۵ فوریه یعنی نخستین روز برگزاری این رویداد، یک کنفرانس مطبوعاتی که در آن با گزارشگران مربوطه دیدار و گفت‌وگو خواهد داشت، برگزار می کند و به سوالات آنها در خصوص معرفی محصولات جدیدش پاسخ خواهد داد.

با توجه به آنکه فناوری شبکه اینترنت نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به ۵G در طول یک سال اخیر از توجه ویژه‌ای از سوی غول‌های تکنولوژی و اپراتورهای مخابراتی برخوردار شده است، تولیدکنندگان موبایل نیز تصمیم گرفته‌اند با معرفی و عرضه محصولاتی که از این فناوری نوین و محبوب پشتیبانی می‌کنند، به افزایش میزان فروش، درآمدزایی و محبوبیت خود بیفزایند.

به گفته بسیاری از کارشناسان احتمالاً کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ بارسلون به احتمال زیاد میزبان گوشی‌های هوشمند متعددی خواهد بود که همگی به قابلیت پشتیبانی از شبکه ۵G مجهز هستند.

همچنین به گفته آنها، زدتی‌ای ممکن است یک دستگاه گوشی هوشمند دیگر را نیز در کنار سری اکسون که هر دو مجهز به فناوری ۵G هستند، را نیز در این رویداد رونمایی کند.

کنگره جهانی موبایل ۲۰۱۹ از از ۲۵ تا ۲۸ فوریه سال جاری میلادی در شهر بارسلون اسپانیا برگزار می شود.

 منبع: ایسنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام