رونمایی هوآوی از گوشی تاشو 5G در نمایشگاه MWC 2019

«کنگره جهانی موبایل» (MWC)، یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای مرتبط با بازار گوشی همراه در جهان، از 25 فوریه در بارسلونا اسپانیا آغاز خواهد شد. هوآوی مدتی پیش، در نشستی خبری در پکن تایید کرد که در این نمایشگاه از گوشی هوشمند تاشو و مجهز به فناوری 5G خود رونمایی می‌کند.

موبنا – اگرچه ریچارد یو مدیرعامل هوآوی، نامی از این دستگاه نبرده و درباره جزییاتی مانند چگونگی منعطف بودن آن صحبت نکرده، اما تاکیدکرده این گوشی مجهز به تراشه جدید 5G به نام Balong 5000 است. مودمی که انتظار می‌رود در تراشه‌ نسل بعد گوشی‌های هوآوی یعنی Kirin 990، استفاده شود. Kirin 990 جانشین تراشه فعلی هوآوی، یعنی Kirin 980 خواهد شد که گوشی پرچم‌دار Huawei Mate 20 Pro به آن مجهز شده است.

ریچارد یو همچنین مدعی شده که تراشه 5G جدید هوآوی، از تکنولوژی های قدیمی 2G 3G و 4G هم پشتیبانی می‌کند. تجهیزات 5G که از این تراشه جدید هوآوی بهره می برند می توانند تا 10 برابر سرعت بیشتر از بستر WiFi و همچنین سرعت دو برابر تراشه 5G کوالکام یعنی X50 ارائه کنند.
لازم به ذکر است برخلاف تراشه چندمنظوره هوآوی، X50 کوالکام که فقط با شبکه‌های 5G سازگار است و برای پشتیبانی از 4G به تراشه دیگری نیاز دارد.
با تعداد زیادی از دستگاه‌های جدید 5G (از گوشی‌های هوشمند گرفته تا مودم های همراه و روترهای خانگی/صنعتی) که به بازار خواهند رسید، سال 2019 را می‌توان سال 5G نام‌گذاری کرد. البته این به این معنی نیست که بستر 5G در بخش تجاری به این زودی ها همه گیر شود چراکه هنوز اپراتورهای همراه به‌طور گسترده سرویس‌های 5G عرضه نکرده اند.

شرکت‌های سازنده تلفن همراه هوشمند مشغول کار روی چند نوآوری دیگر هم هستند؛ از صفحه نمایش حفره‌دار که دوربین سلفی در آن جا می‌گیرد تا گوشی‌های منعطف و گوشی‌هایی که صفحه نمایش دوتایی دارند ولی هوآوی در مسیر پیشرفت و نوآوری خود و فارغ از جهت‌گیری‌های رقبا، تلاش دارد که بهترین راهکار را به کاربران خود ارائه کند.

دنبال کنید @ اینستاگرام