بانک‌های دولتی و خصوصی سودده هستند

عضوکمیسیون برنامه بودجه بابیان اینکه، بانک‌های دولتی و خصوصی در حال حاضر سودده بوده و مشکلی ندارند، گفت: طبق نظارت‌های مستمر بانک مرکزی نگرانی برای بانک‌ها وجود ندارد.

موبنا – محمد حسینی با تاکید بر اینکه در سال‌های اخیر بانک‌ها افزایش سرمایه زیادی داشته اند، گفت: لذا کفایت سرمایه به میزان نسبت‌های مالی حسابداری که در اکثر بانک‌های ما وجود دارد رقم بالایی است از این رو احتمال ورشکستگی بانک‌ها کم است.
نماینده مردم تفرش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی مشکلات حادث شده برای شبکه بانکی دلیل بر این نیست که ما بگوییم بانک های ما ورشکسته بوده یا موجب ایجاد یک سری مشکلات در حوزه بانکی خواهد شد، افزود:بانک‌ها در حال حاضر فعالیت خود را انجام می‌دهند و به میزان لازم ذخایر آن ها بابت سپرده نزد بانک مرکزی وجود دارد از این رو جای نگرانی نیست.
حسینی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی نظارت لازم بر عملکرد شبکه بانکی دارد، تصریح کرد: از آنجایی که اقتصاد بانک محور است و به نوعی دستوری در برخی مواقع عمل کرده ایم شرایط بانکی مناسب نیست.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در حال حاضر بانک‌های دولتی و خصوصی سودده بوده و مشکلی ندارند، ادامه داد: تقویت شبکه بانکی با توجه به رکورد موجود در بخش تولید و حجم نقدینگی رو به افزایش لازم است.
حسینی با تاکید بر اینکه امروز سود سپرده ای که بانک‌ها به سپرده گذاران می‌پردازند به مراتب بیشتر از میزان سود تسهیلاتی است که بانک‌ها بابت تسهیلات پرداختی از مشتریان دریافت می‌کنند، گفت: این تفاوت در شرایط بانکداری خیلی مناسب نیست پس باید از سیاست‌های جدیدی پیروی کنیم از این رو باید از تدوین قوانین دستوری به بانک‌ها جلوگیری شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در این زمینه روند دوری بانک‌ها از بنگاه داری مقداری کند است، تصریح کرد: کشش بازار و همچنین شرایط فروش و واگذاری سهام آن‌ها به علت شرایط و صورت های مالی شرکت‌ها از عوامل دخیل در این مهم است.

 منبع: ایبِنا

دنبال کنید @ اینستاگرام