فیس بوک به نقض عمدی قوانین حریم شخصی انگلیس متهم شد

نمایندگان مجلس انگلیس، فیس بوک را به نقض عمدی و آگاهانه قوانین حریم شخصی این کشور و قوانین مرتبط با رقابت عادلانه تجاری متهم کرده اند.

موبنا – بر اساس گزارش کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه ها و ورزش مجلس نمایندگان انگلیس در مورد سوءاستفاده از اطلاعات کاربران در شبکه های اجتماعی، مارک زاکربرگ مدیر عامل فیس بوک با مقاومت در برابر خواست نمایندگان به منظور حضور در جلسه علنی مجلس انگلیس، آنان را تحقیر کرده است.

گزارش مذکور که بر مبنای محتوای تعداد زیادی از ایمیل های داخلی شرکت فیس بوک تهیه شده، نشان می دهد که این شبکه اجتماعی هم از نقض حریم شخصی کاربران و سواستفاده از داده های آنها اطلاع داشته و هم مطلع بوده که قوانین رقابت منصفانه تجاری را در انگلیس نقض کرده است.

اسنادی که توسط این کمیته بررسی و مطالعه شده، نشان می دهد که دادخواستی در کالیفرنیای آمریکا بر علیه فیس بوک تقدیم دادگاه شده و همین اتهامات بر علیه این شرکت در آن مطرح شده است. اسناد گذشته در سال ۲۰۱۸ و از طریق یک شرکت کوچک فناوری به نام Six۴Three که در این منازعه حقوقی دخیل بود به دست مجلس انگلیس افتاد.

این اسناد نشان می دهد که فیس بوک تلاش داشته تنظیمات بخش حریم شخصی کاربران را از کار بیندازد تا بتواند داده های شخصی آنها را در اختیار برنامه نویسان و توسعه دهندگان قرار دهد. اسناد یادشده نشان می دهد که فیس بوک داده های کاربران را در اختیار برنامه نویسانی که به هر علت با آنها خصومت داشته قرار نمی داده تا کسب وکارشان را مختل کند.

در انتهای این گزارش تصریح شده است: شرکت هایی مانند فیس بوک نباید اجازه یابند که در دنیای آنلاین مانند گانگسترهای دیجیتال رفتار کرده و خودشان را مافوق قانون تصور کنند. فیس بوک در واکنش به این گزارش هر گونه قانون کشی در انگلیس را رد کرده است.

 منبع: مهر 

دنبال کنید @ اینستاگرام