برگزاری جشن انتخاب فیلم‌ها و ایده‌های برترجشنواره کودکآنلاین

دبیر جشنواره کودک آنلاین گفت:جشن انتخاب فیلم‌ها و ایده‌های برتر جشنواره کودک آنلاین نیمه اسفندماه برگزار می‌شود.

موبنا – به گزارش موبنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سید جمال هادیان طبایی زواره در جلسه‌ای با حضور VODها (سایت‌های اشتراک ویدئو)، تولیدکنندگان زیرساخت و اپلیکیشن‌های حوزه کودک افزود:هیات انتخاب جشنواره کودک آنلاین به‌خوبی کار را پیش برده‌اند و در نیمه اسفندماه جشن انتخاب فیلم و ایده‌های منتخب برگزار خواهد شد.
دبیر جشنواره کودک آنلاین بابیان اینکه پس از معرفی فیلم‌ها و ایده‌های منتخب وارد مرحله سوم جشنواره کودک آنلاین خواهیم شد گفت:در این مرحله با برنامه‌ریزی‌ قرار است یک شتاب‌دهنده، ایده‌های برگزیده را هدایت کند و از ایده‌پردازان برگزیده حمایت شود؛ که در این راستا علاوه بر فیلم‌های کوتاه، 20 ایده موردحمایت قرار می‌گیرند و به مرحله تجاری‌سازی می‌رسند.
هادیان بابیان اینکه طراحی زیست‌بوم برای کودکان در فضای مجازی و عرصه وب شامل سه حلقه فرهنگ‌سازی، تولید محتوا، زیرساخت و خدمات است گفت:درحلقه‌ فرهنگ‌سازی قدم‌هایی برداشته ‌شده که جلسات «نقد و اندیشه» که توسط روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود در همین راستا است.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره‌ کودک آنلاین برای تولید محتوای کودکان به‌عنوان حلقه دوم اکوسیستم کودکان در فضای مجازی گفت: برای حلقه سوم هم وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، جلسه‌ای با شما به‌عنوان فراهم‌کننده زیرساخت‌ها برگزار کردند که قرار شد اپلیکیشن‌های ویژه کودک و نوجوان تهیه یا اپلیکیشین‌های خود در این حوزه را ارتقا دهید یا اگر ایده‌هایی در این زمینه‌دارید معرفی کنید.
دبیر جشنواره کودکآنلاین بابیان اینکه پس‌ازآن ایده‌های بسیار خوبی هم از طرف VODها و تولیدکنندگان اپلیکیشن ها ارائه شد که برخی از آن‌ها آماده رونمایی است، گفت:به نمایندگی از وزیر اعلام می‌کنم که ایشان آمادگی دارند در مراسمی طی هفته‌های آتی از اپلیکشین‌های تهیه‌شده و آماده در حوزه کودک، رونمایی کنند.
وی افزود: برنامه‌ریزی لازم در حال انجام است و ایشان هم با توجه به دغدغه‌هایی که دارند مُصر هستند خودشان در این مراسم حضور پیدا کنند. لذا در این جلسه میزان آمادگی و ظرفیت‌های خود را اعلام کنید تا در برنامه‌ای مبسوط این اپلیکیشین‌ها، هم افتتاح و هم از طرف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شوند.
هادیان ادامه داد: در طول مدتی که جشنواره کودک آنلاین برگزار می‌شود خیلی از مردم و خیلی از تولیدکنندگان ما را تشویق کردند؛ البته عده‌ای هم ما را تقبیح و بر حذر داشتند که وارد این حوزه نشویم.
دبیر جشنواره کودکآنلاین تصریح کرد: به‌هرحال حتماً در رسانه‌ها شنیده‌اید ‌که برخی سازمان‌ها هم به‌صورت رسمی نسبت به برگزاری این جشنواره انتقاد کردند و سعی داشتند به‌نوعی چرخ حرکت این جشنواره را متوقف کنند. کار به‌گونه‌ای پیش رفت که با آن‌ها هم وارد گفت‌وگو شده و اعلام کردیم که ما این آمادگی را داریم که برگزاری جشنواره را واگذار ‌کنیم اما آن‌ها از پذیرش این پیشنهاد هم سرباز زدند.
هادیان در ادامه با نام بردن از اپلیکشین‌های آماده برای افتتاح گفت: خوشحالم که امروز مجموعه «آخرین خبر»، اعلام آمادگی کرده است که اپلیکشین «تاچستان» را به مراسم رونمایی برساند. پیام‌رسان «گپ» هم اپلیکیشین «مداد» را آماده کرده است. مجموعه «نبات»، مگا اپ «دنیای شیرین» خود را آماده معرفی کرده است. «آیو» نیز اپلیکشین «آیو تون» را تهیه‌کرده است و… و می‌دانم که تعدادی دیگری از دوستان هم اپلیکشین های خود را آماده کرده‌اند که می‌توانند به مراسم رونمایی برسانند.
در ادامه این جلسه تولیدکنندگان اپلیکیشین های حوزه کودک به بیان دغدغه‌ها، ایرادات، اشکالات، انتظارات و موانع پیش روی خود پرداختند.

دنبال کنید @ اینستاگرام