500 کیلومتر فیبرنوری در استان ایلام اجرا شده است

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام با اشاره به اینکه بیش از 500 کیلومتر فیبرنوری با اعتباری بالغ بر 32میلیارد تومان در این استان اجرا شده است اظهار کرد: بیش از 40 سایت GSM روستایی در سال جاری به همراه اول تبدیل شده است.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان ایلام، عباس بیرامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه شورای اداری حوزه ارتباطات اظهار کرد: هماهنگی و انسجام موجود در حوزه ارتباطات ایلام موجب پایداری شبکه، رضایت عمومی مردم و ارتقاء شاخصهای ارتباطی این استان در سطح کشور شده است.

وی با اشاره توسعه زیرساختهای استان ایلام گفت: طرح توسعه فیبرنوری در مراحل پایانی است و تاکنون بیش از 500 کیلومتر فیبرنوری با اعتباری بالغ بر 32میلیاردتومان اجرا شده است.

بیرامی ادامه داد: درحوزه پوشش تلفن همراه و اینترنت با اقدامات صورت گرفته در سالهای اخیر بیش از 446 روستا از خدمات تلفن همراه و اینترنت پرسرعت بهره مند شده اند و مهمترین برنامه در دست اقدام وزارت ارتباطات برای مناطق محروم و روستایی اجرای بیش از 300 کیلومتر فیبرنوری روستایی است که بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.

وی با اشاره به پرداخت بیش از 32 میلیارد ریال تسهیلات پرداختی پست بانک در مناطق روستایی افزود: در مناطق روستایی و محروم استان 40 دستگاه ATM نصب شده است و در حال رایزنی برای افزایش این تعداد دستگاه در ایلام هستیم.

مدیرکل ICT ایلام کسب رتبه اول کیفیت در خدمات پستی توسط شرکت پست این استان را ارزشمند توصیف و تاکید کرد: پروژه GNAF تنها 35درصد آن مربوط به شرکت پست می شود و مراحل آن در شرکت پست بصورت100 درصد انجام شده است.

بیرامی کسب رتبه برتر در جشنواره شهیدرجایی، ایجاد مرکز اگریگیتوری در ایلام، خدمات به زائرین اربعین، ارتقاء سایتهای تلفن همراه در این استان، پوشش 86 درصدی جاده استان را از دیگر اقدامات مهم حوزه ارتباطات استان در سال جاری عنوان کرد.
بر اساس این گزارش، در این جلسه مجتبی علیرحمی بعنوان مسئول امورایثارگران حوزه ارتباطات وفناوری اطلاعات استان معرفی شد.

دنبال کنید @ اینستاگرام