باغچه دایره‌ای آپارتمانی! (+عکس)

شرکت سازنده می گوید بیش از 90 گیاه مختلف می توانند در این باغچه مدور و دایره ای رشد کنند که از جمله آنها می‌توان به انواع سبزیجات برگدار، گیاهان گلدار، گوجه فرنگی، توت فرنگی، فلفل دلمه و گیاهان خوراکی اشاره کرد.

موبنا – زندگی در فضاهای شهری شلوغ و پرجمعیت به این معنی خواهد بود که بسیاری از مردم دسترسی به فضای سبز ندارند و نمی‌توانند در کنار خود از حضور گیاهان لذت ببرند. با این توضیح، زندگی شهری باعث شده است تا امکان پرورش درخت میوه و سبزیجات برای شهرنشینان تقریبا غیرممکن است. البته تاکنون انواع مختلف نوآوری‌های کشاورزی برای فضاهای سرپوشیده ارایه شده است و هر کدام از آنها مزایایی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. ولی شرکت «او-گاردن» در این زمینه گام متفاوتی برداشته و با سیستم ویژه خود امکان پرورش گیاهان در یک چرخ مدور و گردان را فراهم می‌کند. این سیستم «او-گاردن اسمارت» نام دارد و طراحی آن به گونه‌ای است که انواع گیاهان در فضاهای آپارتمانی در آن رشد می‌کنند.

سیستم هوشمند و ویژه‌ای که این شرکت ارایه کرده است بسیاری مورد توجه سرمایه‌گذاران قرار گرفته است و تاکنون بیش از 270 نفر در مرکز «کیک‌استارتر» برای سرمایه گذاری روی آن اعلام آمادگی کرده اند.

شرکت سازنده می گوید بیش از 90 گیاه مختلف می توانند در این باغچه مدور و دایره ای رشد کنند که از جمله آنها می‌توان به انواع سبزیجات برگدار، گیاهان گلدار، گوجه فرنگی، توت فرنگی، فلفل دلمه و گیاهان خوراکی اشاره کرد. این باغچه‌ دایره‌ای که اندازه کوچکی دارد در آن واحد می‌تواند 60 گیاه را در خود جا دهد و این در حالی است که یک چراغ ال‌ای‌دی روی سقف آن روشن می‌شود تا نور و انرژی مورد نیاز آنها را تامین کند.

طراحی ویژه‌ای که برای سیستم «او-گاردن اسمارت» در نظر گرفته شده است سیستم آبیاری خودکار را شامل می‌شود و این سیستم به یک مخزن ویژه متصل است که آب مورد نیاز خود را از طریق آن تامین می‌کند. زمانی که این مخزن به صورت کامل پر می‌شود به مدت 10 روز آب مورد نیاز باغچه مدور را تامین می‌کند و سیستم گرمایشی هوشمندی که برای آن در نظر گرفته شده است به کاربران امکان می‌دهد تا در زمان مناسب مواد غذایی مورد نیاز را به باغچه خود برسانند. چراغ‌های ال‌ای‌دی کم‌ مصرف که در قسمت مرکزی این باغچه‌ دایره‌ای تعبیه شده‌اند هیچ گونه هزینه‌ای را برای نگهداری از یک باغچه خانگی به شما تحمیل نمی‌کنند و بنابراین با این سیستم می‌توانید به راحتی گیاهان مورد علاقه خود را در فضای آپارتمانی پرورش دهید. این باغچه دایره‌ای جدید بدنه کم عرضی دارد و به گفته شرکت سازنده در ابعاد 134.6، 73.65 و 38.1 سانتی‌متر ساخته شده است و بنابراین حمل و نگهداری از آن در فضای آپارتمان بسیار آسان است. این دستگاه در مجموع 12 وات انرژی مصرف می‌کند و به همین خاطر با استفاده از آن نگران افزایش هزینه برق مصرفی نخواهید بود.

باغبانی در فضای خانه با سیستم «او-گاردن اسمارت» از طریق دانه‌هایی که شرکت سازنده دستگاه در اختیار شما می‌گذارد آغاز می‌شود و این کمپانی دانه‌ها را در ظروف ویژه قرار داده است تا مراحل اولیه رویش را در این فضا سپری کنند. اگر دانه‌هایی که در اختیار گرفتید گیاهان مورد علاقه شما را شامل نمی‌شود، به راحتی می‌توانید از شرکت سازنده درخواست کنید تا گیاهان مورد نظر شما را در ظروف ویژه در اختیار شما بگذارد.

رویش دانه‌ها می‌بایست در این ظروف ویژه آغاز شود و سپس، زمانی که سه هفته از آغاز رویش آنها می‌گذرد شما می‌توانید آنها را به باغچه دایره‌ای خود انتقال دهید. افرادی که به باغبانی در فضای بسته علاقه دارند سپس می‌توانند محصول نهایی را برداشت کنند و معمولا بین 30 تا 40 روز طول می‌کشد تا گیاهان در این باغچه بتوانند محصول خود را تولید کنند. زمانی که تولید محصول در گیاه متوقف شد، ریشه‌های آن از خاک بیرون می‌آید تا کاربر بتواند آن را به گلدان‌ عادی انتقال دهد و گیاه جدید را در گلدان دایره‌ای بکارد.

شرکت «او-گاردن» توضیح داده است که صاحبان دستگاه باغبانی را به گونه‌ای تجربه می‌کنند که تاکنون مشاهده نکرده‌اند و به همین خاطر این می‌تواند یک اتفاق متفاوت و منحصر به فرد برای آنها محسوب شود. البته نکته مهم در اینجاست که باغچه دایره‌ای هیچ گونه آلایندگی برای طبیعت تولید نمی‌کند و بدنه آن هم از جنس نوعی پلیمر با قابلیت بازیافت در طبیعت ساخته شده است.

شرکت «او-گاردن» اعلام کرد که در تلاش این محصول را به تولید انبوه برساند و قرار است در ماه مه از سال 2019 میلادی این دستگاه با قیمت 550 دلار وارد بازار جهانی شود.

دنبال کنید @ اینستاگرام