افزایش نرخ ارزهای عمده در صرافی های بانکی

صرافی های بانکی ظهر روز شنبه برای مدیریت بهتر بازار ارز، بهای فروش اسکناس ارزهای عمده را اندکی افزایش دادند به گونه ای که هر یورو 14 هزار و 50 تومان فروخته شد.

موبنا – نرخ های اعلامی در سامانه نظارت ارز (سنا) نشان می دهد، بهای فروش هر دلار آمریکا نیز در بازار آزاد 11 هزار و 860 تومان است که نسبت به ساعت های اولیه گشایش بازار افزایش داشت.
در ساعت های آغازین گشایش بازار ارز، هر دلار 11 هزار و 840 تومان و هر یورو 13 هزار و 900 تومان از سوی صرافی های بانکی عرضه می شد.
میانگین نرخ هر یورو پنجشنبه گذشته در سنا 13 هزار و 955 تومان و هر دلار آمریکا 12 هزار و 61 تومان بود و در سامانه نیما حواله هر یورو 10 هزار و 135 تومان و هر دلار هفت هزار و 968 تومان بود.
نرخ ها در سامانه سنا بیانگر معاملات انجام شده توسط بانک ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است و در سامانه نیما حواله های ارزی مبادله می شود.
براساس آمار سامانه نیما از 16 مرداد تا 25 بهمن ماه مجموع معاملات فروش ارز صادراتی به هشت میلیارد و 85 میلیون یورو رسیده و مجموع معاملات خرید ارز بابت واردات هفت میلیارد و 49 میلیون یورو بوده است.
فعالان بازار ارز امیدوارند با بخشنامه اخیر بانک مرکزی که مشوق هایی را برای بازگرداندن ارز حاصل از صادرات غیرنفتی در نظر گرفته، در روزهای آینده عرضه ارز صادراتی به بازار قوت بگیرد و نرخ ها نزولی شود.

 منبع: ایرنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام