رئیس کل بانک مرکزی خبر داد

تامین مالی پتروشیمی کردستان از سیستم بانکی کشور

رئیس کل بانک مرکزی از تامین فاینانس پروژه پتروشیمی کردستان به عنوان مهم‌ترین پروژه استان خبر داد و گفت: به دنبال گسترش فعالیت بانک مرکزی و سیستم بانکی در استان کردستان هستیم تا با تامین مالی بیشتر به راه‌اندازی تولید و اشتغال منجر شود.

موبنا – عبدالناصر همتی در حاشیه بازدید از پتروشیمی کردستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پروژه پتروشیمی مهمترین پروژه صنعتی در استان کردستان است که با تأمین مالی و فاینانس سیستم بانکی کشور راه‌اندازی شده و کاملاً خصوصی است.
وی اظهار امیدواری کرد که سیستم بانکی کشور بتواند در این نوع طرح‌ها در نقاطی همچون کردستان فعالیت کند و هر روز شاهد تولید و اشتغال بیشتری باشیم.
رئیس کل بانک مرکزی در ادامه به دیگر اهداف سفر خود به کردستان اشاره و خاطرنشان کرد: در جلساتی که امروز در کردستان داریم بررسی و برنامه‌ریزی خواهیم کرد که هم بانک مرکزی و هم سیستم بانکی فعالیت بیشتری را در این استان داشته باشند و بتوانند به تأمین مالی پروژه‌ها کمک کنند و در راه‌اندازی تولید و اشتغال فعال‌تر ظاهر شوند.
لازم به ذکر است؛ پتروشیمی کردستان با ظرفیت اسمی تولید ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک در سال، در شش کیلومتری شهر سنندج واقع شده که روزانه هزار تن تولید دارد و هم اکنون برای ۷۰۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

 منبع: ایسنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام