متخصص نقطه‌چین و خط‌چین!(+عکس و فیلم)

بدنه این خودکار منحصر به فرد از جنس فولاد ضدزنگ و فلز برنج ساخته شده است و موتور داخلی آن به گونه‌ای طراحی شده است که نوک تیتانیومی خودکار را 700 بار در طول یک دقیقه به سمت عقب و جلو حرکت می‌دهد.

موبنا – برخی طرح‌های هنری جدید به کمک خودکار و قلم انجام می‌شود و نقاشان با همین ابزار ساده آثار بزرگی را خلق می‌کنند. سبک جدیدی از نقشی که «پوینتیلیسم» نامیده می‌شود به گونه‌ای است که نقاش در آن به کمک نقطه‌گذاری اثر خود را خلق می‌کند و به عبارت دیگر تمام اثر با نقطه‌گذاری کشیده می‌شود. یک استارت‌آپ بلژیکی به نام «دوزنداتس» با محصول جدید خود سعی کرده است به این دسته از طراحان کمک کند و در اقدام جدید خود خودکاری تولید کرده است که «اینکی» نام دارد و برحسب نیاز کاربر، قسمت سر آن می‌تواند با تناوب مختلف بالا و پایین برود تا هنگامی که کاربر قلم را روی کاغذ می‌گذارد، بتواند خطوط و نقاط منظم را کنار یکدیگر ترسیم کند.

بدنه این خودکار منحصر به فرد از جنس فولاد ضدزنگ و فلز برنج ساخته شده است و موتور داخلی آن به گونه‌ای طراحی شده است که نوک تیتانیومی خودکار را 700 بار در طول یک دقیقه به سمت عقب و جلو حرکت می‌دهد. این موتور کوچک به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند خاموش یا روشن شود و عملیات مذکور به کمک چرخاندن درب بالای خودکار صورت می‌گیرد. بر این اساس زمانی که کاربر قسمت بالای خودکار را می‌چرخاند ژل که در قسمت داخلی آن تعبیه شده است نیروی وارد شده را جذب می‌کند و این امکان را فراهم می‌کند تا سر خودکار با سرعت بالا شروع به حرکت کند.

زمانی که موتور خودکار روشن می‌شود، کاربر به راحتی می‌تواند خودکار خود را به صورت معمول و همیشگی روی سطح کاغذ حرکت دهد،‌ آن را در زوایای مختلف بچرخاند، روی خودکار فشار وارد کند و با تغییر سرعت حرکت خودکار روی کاغذ طرح مورد نظر خود را پیاده کند و بتواند خطوط مختلف را ترسیم کند. بسته به اینکه کاربر چگونه از خودکار خود استفاده می‌کند، این دستگاه کوچک می‌تواند خطوط متفاوتی را ترسیم کند و بنابراین فرد از این طریق می‌تواند با خودکار چکشی خود خطوط ممتد، نقطه‌چین، خط تیره یا … ترسیم کند. این خودکار همچنین امکان ترسیم خطوط به شکل حروف U و V انگلیسی را هم فراهم می‌کند. البته باید توجه داشته باشیم که حرکت سر خودکار به صورت اختیاری انجام می‌شود و بنابراین اگر کاربر تمایلی به این کار نداشته باشد، می‌تواند این قابلیت را غیرفعال کند تا از این ابزار در قالب یک خودکار معمولی استفاده کند.

نیروی مورد نیاز برای به حرکت درآوردن سر خودکار از طریق یک باتری کوچک و قابل تعویض AAA تامین می‌شود و هر بار که باتری جدید در خودکار کار گذاشته می‌شود، کاربر می‌تواند به مدت چهار ساعت از آن استفاده کند.

 

 

اگر شما هم تمایل پیدا کردید تا خودکار جالب و متفاوت «اینکی» را خریداری کنید، باید توجه داشته باشید که این محصول هم اکنون در حال تولید انبوه است و پیش‌بینی می‌شود به زودی با قیمت 70 یورو وارد بازار اروپا شود. شرکت سازنده در جعبه این خودکار 5 باتری را هم به صورت جداگانه ارایه کرده است و کاربران در صورت تمایل می‌توانند جوهر خودکار که در کشور ژاپن ساخته شده است را به صورت جداگانه با قیمت 5 یورو خریداری کنند. همچنین قرار شده است یک مدل ویژه از این محصول با بدنه تیتانیومی به صورت محدود تولید شود که هنوز قیمت آن مشخص نشده است.

دنبال کنید @ اینستاگرام