هوآوی بودجه بخش تحقیق‌و‌توسعه کانادا را برای امنیت بیشتر تجهیزات افزایش می‌دهد

رئیس هوآوی کانادا می‌گوید شرکت مادر در پنج سال آینده حدود 2میلیارد دلار آمریکا هزینه می‌کند تا مهندسین نرم‌افزاری بیشتری استخدام کند؛ مهندسینی که قرار است تجهیزات این شرکت را امن‌تر، انعطاف‌پذیرتر و کارآمدتر کنند.

موبنا – اریک لی مدیر ارشد هوآوی کانادا در بیانیهای اعلام کرد که «بالاترین اولویت» هوآوی، امنیت و بی‌نقصی شبکه‌هایی است که این شرکت از طریق تکنولوژی‌هایش پشتیبانی می‌کند.
سخنگوی شرکت گفت: «دفتر مرکزی هوآوی در شنزن تصمیم به پشتیبانی این بخش دارد؛ جایی که در حال حاضر حدود 500نفر در مراکز تحقیق‌وتوسعه آن مشغول به کار هستند.»
از آنجایی که هوآوی در حوزه شبکه های 5G پیشرفت هایی داشته که سایر رقبا از آنها بی بهره هستند، برای پاسخ به برخی چالش ها در این حوزه هوآوی سعی دارد تجهیزات خود را حتی از وضعیت فعلی نیز ارتقا داده و با در نظر گرفتن تمهیدات امنیتی بیشتر پاسخ قانع کننده ای برای این چالش ها داشته باشد.
از سوی دیگر رن ژنگفی، بنیانگذار هوآوی، اوایل این هفته در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران در ارتباط با چالش های اخیر گفت که این شرکت خصوصی قطعا به درخواست دولت چین در زمینه اطلاعات خصوصی کاربران، طبق قانونی که در سال 2017 تصویب شده، «نه» می‌گوید.
هوآوی در حال تلاش است تا به دور از بزرگنمایی های رسانه ای و با دلایل فنی به مشتریان خود نشان دهد که تجهیزات این شرکت در کنار توانمندی های تکنولوژیک، از امنیتی مثال زدنی نیز برخوردار هستند.

دنبال کنید @ اینستاگرام