انقلاب در مخابرات، از هزار به 670هزار اشتراک

مدیر منطقه هرمزگان شرکت مخابرات ایران گفت: درحالیکه در قبل از انقلاب تنها یک هزارشماره اشتراک در این استان در طول 40ساله انقلاب این رقم به 670هزار مشترک رسیده است.

موبنا – امیر یگانه اظهار داشت: در طول 4 دهه انقلاب همچنین یک هزار و 55 ایستگاه تلفن همراه در استان هرمزگان نصب شده که بخش عمده‌ ای از آنها در روستاهاست.
وی ادامه داد: حدود یک میلیون و 400 هزار خط تلفن همراه اول در هرمزگان فعال است و این استان به طور مستمر شمار قابل توجهی از مشترکان سایر نقاط کشور را هم میزبانی می کند.
مدیر منطقه هرمزگان شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: افزون بر 120 هزار مشترک اینترنت ADSL از خدمات این دو بخش بهره ‌مند هستند.
یگانه یاد آور شد: ظرفیت سازی لازم برای گسترش شبکه تلفن همراه تا 10 سال آینده بوسیله افزایش ظرفیت سوئیچ ها انجام شده است و با یک برنامه منسجم به دنبال افزایش خدمات به مردم مناطق روستایی و افزایش پوشش‌ها در این مناطق و جاده‌ها و سواحل استان برای افزایش رضایت مندی مردم هستیم.
«14 فوریه 1876 (دوشنبه , 25 بهمن 1254 هجری شمسی) گراهام بل تلفن اختراعی خود را به ثبت رساند و در سال 1877 (1255 هجری شمسی) ادیسون تلفن بل را تکمیل کرد که اساس تلفن امروزی محسوب می‌ شود و این وسیله 11 یا 12 سال پس از اختراع آن، به ایران وارد شد.
ناصرالدین شاه در یاد داشت‌های خود، در شرح وقایع جمادی الاخر سال 1302، به تلفنی اشاره می‌ کند که ره آورد سفر فرنگ معین الملک (سفیر ایران در عثمانی) بوده و از آن برای برقراری تماس از شمس ‌العماره تا باغ سپهسالار استفاده می شده که به نظر می رسد این نخستین تماس تلفنی در ایران بوده است.»

 منبع: ایرنا 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =

دنبال کنید @ اینستاگرام