مدل برقی «فولکس‌واگن بیتل» بدون سقف و در (+عکس)

مدل مفهومی جدید مانند خودروهای اولیه این خانواده در دهه 1960 و 1970 میلادی چراغ‌های بزرگ و لاستیک‌های پهن دارد و راننده هنگام نشستن پشت فرمان آن می‌بایست معنی لذت بردن از این نوع خودروها را به خوبی بداند.

موبنا – با توجه به اطلاعات ارائه شده ؛ فولکس واگن یک خودروی متفاوت کاملا برقی با شکل ظاهری کلاسیک را تولید کرده است که این ماه در نمایشگاه بین‌المللی «ژنو موتور شو» برای نخستین بار به نمایش درمی‌آید.

تلاش فولکس‌واگن در این زمینه به هیچ وجه به معنی معرفی نخستین خودروی تمام برقی این شرکت آلمانی محسوب نمی‌شود. فولکس‌واگن اولین بار در سال 2010 میلادی در نمایشگاه «پاریس موتور شو» از اولین خودروی کاملا برقی خود موسوم به «ونتوری» رونمایی کرد و سپس «بروس میرز» از مدیران شرکت در سال 2014 میلادی جشن پنجاهمین سالگرد را با معرفی محصول دیگری موسوم به «مانکس» برگزار کرد.

در این میان باید توجه داشت فولکس‌واگن همواره به دنبال ساخت خودروهایی بوده است همواره اصالت خود را بر اساس محصولات این شرکت در دهه 1960 میلادی حفظ کرده‌اند. شرکت آلمانی در دهه 1960 میلادی یکی از موفق‌ترین خودروهای جهان را با نام «فولکس‌واگن بیتل» یا همان «باگ» روانه بازار کرد. شاید همین مسئله باعث شده است تا شرکت مذکور همچنان سعی کند خودروی کاملا برقی جدید خود را با شکل ظاهری مشابه بیتل تولید کند. این خودرو مبتنی بر پلتفرم MEB فولکس‌واگن ساخته شده است و البته توجه داشته باشید که جریان الکتریسیته تنها نیروی محرک آن محسوب می‌شود.

فولکس واگن با انتشار بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «این مدل مفهومی یک خودروی کاملا برقی محسوب می‌شود که مبتنی بر خودروهای ما در دهه 1960 میلادی در کالیفرنیا طراحی شده است و بنابراین مردم با شکل ظاهری آن احساس نزدیکی می‌کنند. آن زمان شاسی خودروهای بیتل به عنوان یک پلتفرم برای توسعه بسیاری از خودروها مورد استفاده قرار گرفت و پلتفرم MEB ما همچنان به عنوان یکی از انعطاف‌پذیرترین پلتفرم‌های موجود کاربرد دارد».

مدل مفهومی جدید مانند خودروهای اولیه این خانواده در دهه 1960 و 1970 میلادی چراغ‌های بزرگ و لاستیک‌های پهن دارد و راننده هنگام نشستن پشت فرمان آن می‌بایست معنی لذت بردن از این نوع خودروها را به خوبی بداند. طراحی این مدل مفهومی به گونه‌ای است که در آن در و سقف وجود ندارد و بنابراین شما یک خودروی کاملا اسپورت در اختیار خواهید داشت.

علاوه بر موارد یاد شده، شرکت فولکس واگن اعلام کرده است که جزییات بیشتر در مورد این خودروی برقی متفاوت را در نمایشگاه «ژنو موتور شو» اعلام می‌کند که قرار است در تاریخ 7 مارس در شهر ژنو سوئیس برگزار شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + هجده =

دنبال کنید @ اینستاگرام