موتور سیکلت ایتالیایی 2000 سی‌سی با توان 200 اسب بخار (+عکس)

این محصول «نِمبو 32» نام دارد که بدنه آن به صورت عریان ساخته شده است و همه قطعات موتور سیکلت نمایان است و علاقمندان می‌توانند این موتور سیکلت را با موتور سه سیلندر، با حجم 2000 سی‌سی و با قدرت 200 اسب بخار در اختیار بگیرند.

موبنا – یک کمپانی ایتالیایی نوپا پس از معرفی چند محصول اولیه کاملا موفق و کاربردی هم اکنون در تلاش است تا نخستین موتور سیکلت خود را با ظاهر عجیب و منحصر به فرد به تولید انبوه برساند. این محصول «نِمبو 32» نام دارد که بدنه آن به صورت عریان ساخته شده است و همه قطعات موتور سیکلت نمایان است و علاقمندان می‌توانند این موتور سیکلت را با موتور سه سیلندر، با حجم 2000 سی‌سی و با قدرت 200 اسب بخار در اختیار بگیرند.

اگر از مهندسان گروه نِمبو در مورد طراحی این محصول سوال کنید، این افراد میگویند که برای ساخت این موتور سیکلت از موتورهای مخصوص هواپیماهای اولیه الهام گرفتند که همه قطعات در قسمت مرکزی آنها تمرکز یافته بود و هیچ گونه پوشش بیرونی برای این موتور در نظر گرفته نمی‌شد. این مهندسان می‌گویند که طراحی موتور سیکلت جدید آنها به گونه‌ای صورت گرفته است که با وجود تمرکز همه قطعات بدنه در قسمت مرکزی، سعی شده است جرم ان کاهش یابد و در نهایت موتور سیکلت با وزن کم و کارایی بالا مورد استفاده قرار گیرد. مهندسان ایتالیایی برای محقق کردن این هدف سعی کرده‌اند قعطات را به صورت مهندسی شده در کنار کنار یکدیگر بگذارند و البته طراحی این محصول را به گونه‌ای انجام دهند تا قطعات در کوچک‌ترین حالت ممکن ساخته شوند.

شرکت نِمبو می‌گوید مهم‌ترین هدفی که در طراحی و ساخت موتور سیکلت دنبال کرده این بوده است که نسبت به محصولات مشابه موجود در بازار کاملا متفاوت باشد و البته در نهایت بتواند قدرت بالا و زیبایی لازم را در اختیار کاربران بگذارد.

تصاویری که هم اکنون از این موتور سیکلت منتشر شده است مربوط به نمونه اولیه آن می‌شود. نمونه اولیه این موتور سیکلت با حجم موتور 1814 سی‌سی ساخته شده است و البته شرکت نمبو توضیح داده است که مدل نهایی را با حجم 2000 سی‌سی روانه بازار می‌کند. این موتور می‌تواند توانی معادل 200 اسب بخار تولید کند و قدرت گشتاور آن بر اساس تکان‌های ایجاد شده حین حرکت روی زمین 210 نیوتون متر معادل 158 پوند فوت است. وزن این موتور سیکلت در مجموع 160 کیلوگرم اعلام شده است و بنابراین می‌توان گفت قدرت بالای موتور با این وزن کم می‌تواند امکان رانندگی با سرعت بالا را فراهم کند.

بدنه موتور سیکلت از جنس فیبرهای کربنی ساخته شده است و مخزن سوخت در قسمت جلو تعبیه شده است که راننده می‌توانند آن را به صورت کاملا به سمت بالا هدایت کند تا به قسمت‌های داخلی دسترسی پیدا کند.

نخستین نمونه اولیه ساخته شده توسط گروه نمبو در سال 2011 میلادی معرفی شد و سپس این کمپانی ایتالیایی روی سایت اینترنتی خود در سال 2014 میلادی اعلام کرد که در حال ساخت دوچرخه برقی است. در این میان «دانیل ساباتینی» و گروهش از مدتی قبل اعلام کردند در اوایل سال 2019 میلادی مدل نهایی موتور سیکلت خود را معرفی خواهند کرد.

مدل اولیه این موتور سیکلت با قیمت 5000 یورو معادل 5700 دلار ساخته شده است و هنوز به درستی مشخص نیست مدل نهایی آن با چه قیمتی وارد بازار می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام