غواصی با لباس یک میلیون دلاری!(+عکس)

اگزوسوت همانند لباس فضانوردان عمل می کند اما به جای محافظت از فرد در برابر عناصر فضایی دسترسی وی به آب های عمیق را امکان‌پذیر می کند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – احتمالا فیلم ها و عکس هایی را مشاهده کرده اید که در آنها فردی لباسی بیش از اندازه بزرگ و خنده‌دار را به تن کرده تا وارد آب های عمیق دریا شود. تا پیش از معرفی زیردریایی ها و کپسول های اکسیژن قابل حمل که توانایی دسترسی به آب های عمیق را فراهم می کنند از این لباس های غواصی برای کاوش در زیر آب استفاده می شد. اکنون به نظر می رسد یک لباس غواصی  پیشرفته به نام «اگزوسوت» بار دیگر قصد دارد خاطره لباس های غواصی قدیمی را زنده کند.

اگزوسوت همانند لباس فضانوردان عمل می کند اما به جای محافظت از فرد در برابر عناصر فضایی دسترسی وی به آب های عمیق را امکان‌پذیر می کند. اگزوسوت از یک سیستم غواصی اتمسفری برای حفظ فشار داخل لباس تا عمق 1000 فوت (305 متر) زیر سطح آب بهره می برد و این در شرایطی است که همچنان چابکی و انعطاف پذیری خود را حفظ می کند.

ذخیره اکسیژن این لباس غواصی در مجموع تا 50 ساعت دوام می آورد. همچنین، اگزوسوت دارای چهار موتور 1.6 اسب بخاری برای حرکت در آب است. وزن این لباس غواصی با توجه به پیکربندی آن بین 226 تا 272 کیلوگرم است. یک سیستم ارتباطی کارآمد نیز در آن تعبیه شده است. البته تجربه حضور در زیر آب با این لباس غواصی جذاب ارزان نخواهد بود و باید برچسب قیمت بیش از یک میلیون دلاری آن را بپردازید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام