کامی کازه؛ طوفان الهی روی جاده! (+عکس)

امروز از جنگنده های منفجره خبری نیست اما با یک جنگنده خیابانی سرو کار داریم که عنوان "کامی کازه" برای پروژه تیونینگ آن انتخاب شده است.

موبنا؛ مازیار دانیالی – امروز با یک بمب افکن دهه 40 سر و کار نداریم؛ اما عنوان “کامی کازه” بی شک ذهن ما را به آن سمت متوجه می کند، همان زمانی که جنگنده های نیروی هوایی ارتش امپراتوری ژاپن که با مواد منفجره پر شده بودند خود را به کشتی‌های جنگیِ نیروهای متفقین می زدند. کامی کازه در ادبیات ژاپن به مفهوم باد و طوفان الهی استفاده می شود.

همانطور که گفتیم امروز از جنگنده های منفجره خبری نیست اما با یک جنگنده خیابانی سرو کار داریم که عنوان “کامی کازه” برای پروژه تیونینگ آن انتخاب شده تا حسی از توانایی ها و قدرت این طوفان الهی را به مخاطب منتقل کند. با پول نیوز همراه باشید.

نام پروژه: کامی کازه آر ایکس 8

خودرو: مزدا آر ایکس 8

زمان لازم برای پروژه: 14 تا 16 هفته از زمان امضای قرارداد

موتور استاندارد: وانکل 1.3 لیتری

هدف پروژه:

نصب کیت بدنه کامل از کامپوزیت و فیبرکربن

ارتقا توان موتور و سیستم ترمز

تقویت شاسی در تمام قسمت ها

نصب کیت های تیونینگ از سازندگان مطرحی چون جی ردی، آن ارتدکس ریسینگ و دفی

در طراحی بدنه بیشتر تلاش شده تا مقداری بر حجم قسمت های مختلف بویژه در بامپر جلو و عقب و همچنین فندرها افزوده شود. بخشی از کیت مستقیم روی بدنه و بخش دیگر بوسیله اتصالات به بدنه افزوده شده است. در این بادی کیت از 13 قسمت مجموعا استفاده شده است.

طرح اولیه :

نصب کیت بدنه:

اتاق رنگ:

طراحی فضای داخل کابین:

در طراحی فضای داخل کابین از دو رنگ سفید . قرمز در هماهنگی با پرچم کشور ژاپن و نام پروژه استفاده شده است.

موتور:

در قسمت موتور نصب کیت هایی از تولیدکنندگان مطرح جهان تیونیگ مانند جی ردی توان خروجی این خودرو را تا 360 اسب بخار افزایش می دهد. گشتاور مجموعه نیز برابر با 327 نیوتن متر اعلام شده است که بازدهی ایده آل از یک موتور 1.3 لیتری محسوب می شود.

 منبع: پول نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + بیست =

دنبال کنید @ اینستاگرام