طراحی بی‌نظیر یک مرکز تجاری! (+عکس)

گیسرن یک فضای چند منظوره محسوب می شود که توسط استودیوی طراحی CL3 (دفتر مرکزی آن در هنگ کنگ قرار دارد) توسعه یافته است.

موبنا؛ رکسانادانیالی – هدف اصلی این تیم معرفی رویکردی جدید برای طراحی محیط های تجاری با تکیه بر برنامه ریزی دقیق و توجه به سبک زندگی، کار و همچنین رشد کارکنان یک مجموعه خواهد بود. این پروژه با الهام از فرهنگ سنتی تایلند به مرحله اجرا درآمده و تبدیل به سازه ای منحصر به فرد در قلب منطقه تجاری مرکزی بانکوک شده است.

استفاده از چوب، پوشش گیاهی و صنایع دستی فلزی توانسته تناسب بی نظیری را میان اجزای مختلف این پروژه خلق کند. بدین ترتیب می توان هنگام ورود به گیسرن انتظار محیطی گرم و دوستانه، آرام، زیبا و فرهنگی را داشت. اصلی ترین بخش های این پروژه شامل 4 طبقه خرده فروشی، ورودی لابی در طبقه اول، اتاق کنفرانس و امکانات مرتبط در طبقه های 19 و 20، خدمات زیبایی و ماساژ در طبقات 10 الی 12 و رستوران ها و کافه های مجهز در مناطق استراتژیک سراسر ساختمان خواهد بود.

یکی از مهم ترین ویژگی های این پروژه شگفت انگیز، ارتباط بصری موثر میان قسمت های مختلف ساختمان است. در واقع می توان گفت که استفاده از مصالحی مانند چوب و شیشه در کمال ظرافت و دقت صورت گرفته است. این ویژگی ها تجربه ای منحصر به فرد از گشت و گذار در یک مرکز تجاری- خرده فروشی را در اختیار توریست ها و بازدیدکنندگان محلی قرار می دهد.

همانطور که گفته شد، لابی در طبقه نخست خرده فروشی قرار دارد و ارتباط خود را با این بخش حفظ کرده است. از طرفی کارکنانی که تمایل دارند از مسیری خصوصی به دفاتر خود دست یابند، قادر به استفاده از لابی خواهند بود. در این فضا نیز می توان عناصر مختلف معماری تایلندی را به وضوح مشاهده کرد. بهره برداری از گیاهان هم یکی دیگر از نقاط قوت طراحی این پروژه محسوب می شود.

فضای کنفرانس با هدف ایجاد محیطی آرام برای برگزاری ملاقات های اجتماعی و کاری طراحی شده است. سالن کنفرانس برای جای دهی 200 نفر ظرفیت کافی خواهد داشت و شامل یک تراس بزرگ، دفاتر متعدد و همچنین فضاهای مشترک مختلف می شود.

این پروژه در تاریخ 30 اکتبر سال 2017 در فضایی به مساحت 3.480 متر مربع تکمیل شده است.

 منبع: پول نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دوازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام