«تی‌جِی کروزر» شاسی بلند ژاپنی با ویژگی های وَن؟ (+عکس)

«تی‌جِی کروزر» را می‌توان در اصل یک شاسی بلند بزرگ معرفی کرد که اندازه چرخ‌های آن هم بزرگ در نظر گرفته شده است و راننده می‌تواند حالت رانندگی چرخ‌های جلوی متحرک یا چهار چرخ متحرک را بسته به نیاز خود انتخاب کند.

موبنا – به نظر شما محصولی با این شکل و شمایل در خانواده خودروهای شاسی بلند طبقه‌بندی می‌شود یا از آن به عنوان یک خودروی وَن یاد می‌کنند؟ این همان سوالی است که وقتی برای نخستین بار محصول جدید تویوتا یعنی «تی‌جِی کروزر» را از نزدیک مشاهده می‌کنید در ذهن شما شکل می‌گیرد. به گفته شرکت سازنده، پاسخ سوال مذکور این است که «تی‌جِی کروزر» یک دستگاه خودروی ویژه برای 4 سرنشین محسوب می‌شود که در اصل «نشان دهنده تعادل منحصر به فرد بین خودروهای شاسی بلند و ون‌های مخصوص حمل بار است و طراحی قدرتمند را در قالب یک شاسی بلند به شما ارایه می‌دهد».

خودروی «تی‌جِی کروزر» که شکل ظاهری شبیه به اتومبیل‌های ون دارد، برخی مشخصه‌های مشابه را هم در خود جا داده است. صندلی‌های جلو و عقب این خودرو به گونه‌ای طراحی شده‌اند که راننده می‌تواند تمامی آنها را بخواباند تا یک سطح کاملا صاف در اختیار داشته باشد که طول این سطح معادل 3 متر محاسبه می شود و از این طریق می‌تواند بارهای طولانی از جمله دوچرخه یا چوب اسکی را به راحتی حمل کند.

درهای کشویی بزرگ در این خودرو به همراه یک در بزرگ تاشو به سمت بالا در قسمت انتها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ورود این قبیل بارها را به فضای داخلی آسان می‌کنند. برای آنکه بارهای بزرگ حین حمل و نقل تکان نخورند، بخش‌های مختلف در قسمت داخلی کابین تعبیه شده است تا فرد به راحتی بتواند آنها را متصل کند و مشکلی در طول مسیر ایجاد نشود.

در این میان اگر خریدهای روزانه خود را از سوپرمارکت انجام داده‌اید تا چند کیسه کوچک را حمل کنید، برای هر کدام از صندلی‌ها گیره مخصوص تعبیه شده است که سرنشینان می‌توانند کیسه‌ها را به راحتی به آنها متصل کنند و فضای ویژه و راحت برای حمل وسایل را حین نشستن در اختیار داشته باشند.

«تی‌جِی کروزر» را می‌توان در اصل یک شاسی بلند بزرگ معرفی کرد که اندازه چرخ‌های آن هم بزرگ در نظر گرفته شده است و راننده می‌تواند حالت رانندگی چرخ‌های جلوی متحرک یا چهار چرخ متحرک را بسته به نیاز خود انتخاب کند. این اتومبیل همچنین یک پوشش ویژه برای سپرها، کاپوت و گلگیرها را شامل می‌شود تا از این طریق بتوان از آن برای آفرود استفاده کرد.

شرکت تویوتا هنوز اطلاعات فنی را در مورد این خودرو با ظاهر عجیب منتشر نکرده است. با این وجود در خبرهای اولیه گفته شده است که «تی‌جِی کروزر» موتور 2.0 لیتری را در خود جا داده است که البته در خانواده موتورهای هیبرید طبقه بندی می‌شود و محصول یاد شده روی پلتفرم «نیو گلوبال آرکیتکچر» تویوتا ساخته شده است.

هنوز توضیحات بیشتری در مورد این محصول به دست نیامده است و بر این اساس مشخص نیست این خودروی بزرگ از چه تاریخی و با چه قیمتی وارد بازار می‌شود. ولی شرکت تویوتا قصد دارد طی نمایشگاه «توکیو موتور شو» از این محصول رونمایی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 15 =

دنبال کنید @ اینستاگرام