وزیر ارتباطات درافتتاح پروژه‌های مخابراتی،

استان گلستان از وضیعت ارتباطی خوبی برخوردار است

همزمان با سفر رئیس جمهور و اعضای هیات دولت به استان گلستان، 430 طرح و پروژه‌های مخابراتی از قبیل؛ توسعه شبکه تلفن ثابت، فیبر نوری، توسعه پورت‌های پرسرعت، افزایش پهنای باند و توسعه شبکه تلفن همراه (3G و 4G) با اعتباری بالغ بر 383 میلیارد ریال در سطح استان گلستان با حضور وزیر ارتباطات و جمعی از مقامات ارشد استانی و محلی به بهره برداری رسید.

موبنا – به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، در آئین افتتاح پروژه‌های حوزه ارتباطات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه استان گلستان از زیر ساخت‌های ارتباطی خوبی برخوردار است، افزود: با این وجود بنا داریم با برنامه‌های پیش رو در زمینه توسعه اینترنت پرسرعت در روستاها بویژه مناطق دور افتاده، شاهد رضایت مندی بیشتر مردم استان باشیم.
همچنین در این مراسم اینترنت پرسرعت 81 روستای استان در قالب طرح USO وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و پروژه نصب و توسعه شبکه‌های فیبرنوری، شبکه مسی و نصب کافو تلفن ثابت شرکت مخابرات منطقه گلستان نیزافتتاح و رونمایی شد.
راه اندازی و احداث سایت‌های نسل دوم، سوم و چهارم تلفن همراه اپراتور اول در 19 سایت و احداث سایت‌های نسل دوم، سوم و چهارم تلفن همراه و اینترنت ثابت اپراتور دوم در 188 سایت نیز از دیگر پروژه‌های ارتباطی در سفر رییس جمهوری به استان گلستان بود.
وزیر ارتباطات در این سفر به استان گلستان تفاهم نامه‌ای با سازمان حفاظت محیط زیست و استانداری گلستان برای پایش ماهواره‌ای پارک ملی گلستان با اعتباری بالغ بر 45 میلیارد ریال منعقد کرد.
وی با اشاره به اینکه فناوری اطلاعات به بلوغی رسیده که بتوانیم از آن برای حفاظت محیط زیست استفاده کنیم، افزود: سال گذشته در جنگل گلستان ۲۰ مورد آتش سوزی رخ داده که خسارات بسیار زیادی برجا گذاشته است.
آذری جهرمی با تاکید به اینکه از بخش خصوصی و استارت‌آپی در اجرای این پروژه استفاده می‌شود، افزود: ما در ۹ ماه آینده شرکت‌هایی را داریم که تجربه‌ای برای حفاظت از محیط زیست با فناوری اطلاعات و فضایی دارند و جنگلی داریم که در برابر تهدیدها و آتش سوزی محافظت می‌شود و همچنین محیط بانانی داریم که با استفاده از فناوری اطلاعات توانمندتر شده‌اند.

دنبال کنید @ اینستاگرام