موج سواری با هیدروفویل ارزان!(+فیلم و عکس)

هیدروفویل های برقی از جمله اختراعات جذاب بشر هستند که موج سواری و حرکت بر روی آب های دریا را به تجربه ای جذاب مبدل می کنند و به تازگی مدلی ارزان قیمت از آنها ساخته شده است.

موبنا – هیدروفویل ها که به قایق های باله دار نیز شهرت دارند، نوعی قایق است که در دو پهلویِ آن باله‌هایی نصب شده‌است. هنگامی که این قایق به سرعتِ لازم برسد و نیروی آن کافی باشد، قایق به حالت باله‌ران (foilborne) درمی‌آید، یعنی بدنهٔ قایق از آب جدا می‌شود و قایق بر روی باله‌هایش حرکت می‌کند.

باله‌های هیدروفویل‌ها انواع مختلفی دارند. برخی از این باله‌ها برای حرکت در آب‌های آرام و برخی برای حرکت در آب‌های متلاطم طراحی شده‌اند.
این محصول بسیار گران قیمت بوده و در حالی که تا پیش از این خرید هیدروفویل مستلزم صرف حداقل 12 هزار دلار هزینه بود، حالا مدل جدیدی از آن تولید شده که با پرداخت تنها 5 هزار دلار قابل خریداری است.

محصول یادشده که توسط شرکت لیفت فویل ساخته شده، ای – فویل نام دارد و یک قایق هیدروفویل شخصی و برقی است که دارای موتور 6000 واتی است. بدنه این هیدروفویل هم از جنس کربن ساخته شده است.
حداکثر سرعت این قایق باله دار شخصی به 35 کیلومتر در ساعت می رسد و می تواند بعد از دو ساعت شارژ باتری برای 40 تا 60 دقیقه استفاده به کار گرفته شود.

باتری این قایق هم لیتیومی بوده و 25 کیلوگرم وزن دارد. طول این قایق 1.8 متر است و می تواند فردی با حداکثر وزن 120 کیلوگرم را با خود حمل کند. این قایق هیدروفویل به منظور استفاده شخصی از دو قطعه مجاز ساخته شده که می توان آنها را از یکدیگر جدا کرد و سپس به هم چسباند.

کنترل سرعت و ارتفاع این قایق با استفاده از یک دسته کنترل انجام می شود که دارای دو حالت نوپا و پیشرفته برای افراد مختلف بر مبنای سطح مهارت آنهاست. قرار است نمونه اولیه این محصول هفته آینده در نمایشگاه سی ای اس 2019 عرضه شود.

 منبع: فارس

دنبال کنید @ اینستاگرام