مانگو: جادوی معماری در هند! (+عکس)

"خانه مانگو" پروژه ای است که توسط استودیو معماری PKA در علیبگ (از مناطق مسکونی هند در مهاراشترا) در سال 2015 تکمیل شد. این خانه که با پوشش گیاهی متنوعی احاطه شده است، هدفی اساسی را دنبال می کند: ایجاد پیوندی عمیق میان ساکنین و طبیعت زیبای اطراف.

موبنا؛ رکسانادانیالی – پنجره های شیشه ای بزرگ، نور طبیعی خانه را تامین کرده و چشم انداز بی نظیری را از فضای سرسبز خارجی ارائه می دهند. این پنجره ها به همراه چهار ورودی بزرگ در امتداد محورهای شمال- جنوب و شرق- غرب، نمای ویژه را به خانه مانگو بخشیده اند.

همانطور که گفته شد، تلاش اصلی این پروژه مرتبط سازی زندگی مدرن با محیط های طبیعی و استفاده از انرژی مثبت آنها است. آجر، بتن، فلز، سنگ و چوب برای تحقق این هدف دست به دست یکدیگر داده اند.

در فضای داخلی خانه، یک راه پله فولادی که با مهارت زیادی طراحی شده است نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. طبقه پایین تر به عنوان یک منطقه صمیمی با در اختیار داشتن فضاهای خصوصی و نیمه خصوصی کاربری خواهد داشت. امکانات طبقه فوقانی نیز برای یک خانواده چهار نفره کافی هستند. مساحت ناخالص این پروژه 557.4 متر مربع اعلام شده است. PKA مانگو را خانه ای می نامد که ارتباط از دست رفته انسان با طبیعت را احیا خواهد کرد.

 منبع: پول نیوز 

دنبال کنید @ اینستاگرام