موزه‌ای با طراحی خاص در چین! (+تصاویر)

پس از گذشت بیش از سه سال از زمان آغاز پروژه، ساختمان جدیدی با کاربری موزه برای مرکز هنرهای معاصر چین تکمیل شده است.

موبنا؛ رکسانادانیالی – این پروژه توسط تیم معماری اوپن میان یک تل شنی در ساحل آرام کینگهوانگداو (شهری در چین) طراحی شده است. این موزه با فضایی به مساحت 930 متر مربع، متشکل از ده گالری و یک کافه است که گالری ها از طریق مسیرهای داخلی به یکدیگر دسترسی دارند. با توجه به آن که موزه برای بازدید عموم بازگشایی شده، نخستین تصاویر از آن نیز انتشار یافته است.

در سپتامبر سال 2018، مرکز هنرهای معاصر به عنوان یک موسسه مستقل پیشروی چینی در حوزه هنر معاصر اعلام کرد که برای برنامه ریزی و مدیریت موزه با تیم معماری اوپن همکاری خواهد کرد. نمایشگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که در هماهنگی کامل با ساختار منحصر به فرد ساختمان و همچنین محیط طبیعی اطراف باشند.

از دیدگاه محیطی، ورودی هایی که به ساختمان اصلی منتهی می شوند (هرکدام با اندازه و ساختاری متفاوت) می توانند در تامین نور طبیعی موزه در تمام طول سال نقش مهمی داشته باشند. جالب است بدانید که سقف پوشیده شده از شن نیز تا اندازه قابل توجهی بار گرمایی ساختمان در فصل تابستان را کاهش می دهد.

هندسه پیچیده سه بعدی در پوسته بتنی ساختمان کاملا کار دست هنرمندان محلی است. بسیاری از آنها سازندگان سابق کشتی های مختلف بوده اند.

لازم به ذکر است که تیم معماری اوپن روی برنامه ای دیگر نیز کار می کند که در واقع ساختمان خواهر این موزه محسوب خواهد شد و آن چیزی نیست جز موزه دریایی. قرار است موزه دوم به گونه ای طراحی شود که دور تا دور آن را آب فرا بگیرد. مسیری بلند و چوبی هم برای مرتبط ساختن دو موزه به یکدیگر و امکان رفت و آمد راحت بازدید کنندگان میان آنها ساخته خواهد شد.

 منبع: پول نیوز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام