زندگی در فضا برای مطالعه یکساله! (+تصاویر)

اسکات کلی و میخائیل کورینکو، کیهان نورد روس، با هدف 340 روز حضور در مدار به منظور مطالعه آثار جسمی و روانی سفر فضایی بلند مدت بر بدن انسان در ایستگاه فضایی بین المللی ساکن شدند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور – در سال 2015 اسکات کلی فضانورد ناسا و میخائیل کورینکو کیهان نورد روس راهی ایستگاه فضایی بین المللی شدند تا طی یک ماموریت یک ساله به مطالعه آثار جسمی و روانی سفر فضایی بلند مدت بر بدن انسان بپردازند.

گفتنی است برادر دوقلو فرمانده اسکات کلی یعنی مارک کلی، فضانورد سابق، به عنوان سوژه کنترل روی زمین حضور داشت و بر همین اساس، داده ها هنگام بازگشت اسکات به زمین مقایسه شدند. در ادامه تصاویری جالب مربوط به آن ماموریت را مشاهده خواهید کرد.

پرتره ای از اسکات کلی در کنار میخائیل کورینکو که در کنار هم ماموریت یک سال در فضا در ایستگاه فضایی بین المللی را انجام می دهند.

اسکات کلی (سمت راست) رودررو با بردار دوقلوی خود مارک کلی.

وقتی نخستین گل در فضا شکفته می شود.

روز 282 ماموریت، اسکات کلی این تصویر فوق العاده را از فضاپیمای سایوز متصل به ایستگاه فضایی بین المللی هنگام طلوع خورشید ثبت کرده است.

اسکات کلی نمایی دیدنی و ترسناک از توفان پاتریشیا را بر فرار مکزیک ثبت کرده است.

در قالب ماموریتی رکوردشکن از نظر مدت زمان حضور انسان در فضا، اسکات کلی زمان زیادی برای گرفتن عکس های سلفی جذاب دارد. این عکس هنگام یکی از پیاده روی های فضایی گرفته شده است.

در این عکس لاس وگاس نورانی و حومه آن در برابر تاریکی بیابان نوادا به تصویر کشیده است.

در روز 217 ماموریت، اسکات کلی این تصویر جذاب از کره ماه را ثبت کرده است.

تصویری که در آن دریای کارائیب هنگام حضور ایستگاه فضایی بین المللی بر فراز باهاما دیده می شود.

اسکات کلی تصاویری شگفت انگیز را با هشتگ #EarthArt منتشر کرده که زیبایی چشم اندازهای کره زمین از فضا در آنها به تصویر کشیده است.

پس از بررسی های نهایی اتصال فضاپیمای سایوز، لحظه ورود تیم پیک، فضانورد انگلیسی، به ایستگاه فضایی بین المللی توسط اسکات کلی ثبت شده است.

اسکات کلی در روز هالووین عکس های شبحوار از جمله این تصویر دیدنی شفق قطبی را منتشر کرد که همانند صورت یک جادوگر به نظر می رسد.

اسکات کلی این تصویر فوق العاده از کره زمین را به پاس بزرگداشت مارتین لوتر کینگ، رهبر حقوق مدنی سیاه پوستان آمریکا، با این ضرب المثل منتشر کرد: سفری یک هزار مایلی با کوچکترین گام آغاز می شود.

تصویری رویایی از شفق قطبی سبز رنگ که با درخشش بنفش ابرهای چرخان بر فراز کره زمین ترکیب شده است.

تماشای سوپر باول (فینال مسابقات فوتبال آمریکایی) از فضا.

در پانزدهم ژانویه 2016، تیم پیک نخستین فضانورد انگلیسی نام گرفت که پیاده روی فضایی انجام می دهد و اسکات کلی این عکس را پیش از خروج وی از ایستگاه فضایی بین المللی ثبت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام