این ایستگاه مترو بیننده را غافلگیر می‌کند! (+تصاویر)

کاولون منطقه ای مسکونی در هنگ کنگ شده است. کاولون غربی نیز خود قسمتی از کاولون است که گفته می شود ایستگاه قطار زیر زمینی آن در شمار بزرگترین و همچنین شلوغ ترین ایستگاه های جهان شناخته می شود.

موبنا؛ رکسانادانیالی – این ایستگاه هم اکنون همچون دروازه ای به مناطق مختلف عمل می کند و شبکه ریلی پر سرعتی را در اختیار مسافران خود قرار داده است. ایستگاه قطار زیر زمینی کاولون با طراحی متفاوت بیش از آن که شبیه ایستگاه های هم رده خود باشد، به یک فرودگاه شگفت انگیز شباهت دارد. مساحت سطحی قابل استفاده 400،000 متر مربع، جریان رفت و آمد روان مسافران در این ایستگاه را تضمین می کند.

اندرو برامبرگ از شرکت معماری سرشناس Aedas، ساختار چرخشی ایستگاه کاولون غربی را قلب تپنده این طرح معرفی کرده است. این طراحی ویژه هر بازدید کننده ای را به پیاده روی در مسیر سرسبز ایستگاه و لذت بردن از چشم انداز پانورامیک آن تشویق خواهد کرد. ایستگاه مذکور برخلاف ساختمان های عمودی بلند شهر، در بالاترین نقطه خود تنها 25 متر از سطح زمین فاصله دارد و با برخورداری از حدود 2.8 هکتار فضای سبز، سرزندگی را به مجموعه و بازدید کنندگان آن هدیه داده است.

سقف این پروژه متشکل از 4،000 پنل شیشه ای است که ضمن تامین نور طبیعی برای فضای داخلی ایستگاه، منظره ای اجمالی از شهر را حتی در پایین ترین نقاط ایستگاه برای مسافران به ارمغان می آورد. برامبرپ می افزاید: نزدیک به 10 سال روی این پروژه کار کرده ام و بی صبرانه منتظر دیدار آن همراه هزاران هزار مسافر و بازدید کننده هستم. ایستگاه جدید فرصتی ویژه برای همه مردم است که ارتباطی جدید با هنگ کنگ برقرار کنند و خود را بخشی از آن بدانند.

– مساحت سطحی قابل استفاده: بیش از 400،000 متر مربع
– مساحت سایت: 58،797 متر مربع
– فضای باز: بیش از 3 هکتار
– ارتفاع ساختمان: 29 متر

 منبع: پول نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام