فرمانروایان هوش مصنوعی در جهان (+تصاویر)

هوش مصنوعی یا هوش ماشینی (Artificial Intelligence) به هوشی که یک ماشین در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود.می توان کاربردهای نامحدودی را برای AI مدنظر قرارداد از صنعت تا پزشکی، کشاورزی و سایر بخش ها.

موبنا – هوش مصنوعی  یکی از حوزه هایی که طی چند سال اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و به عنوان نماد پیشرفت و آینده نگری با جدیت توسط کمپانی ها و استارت آپ های مطرح دنبال می شود. در تعاریف موجود برای هوش مصنوعی آمده است: هوش مصنوعی یا هوش ماشینی (Artificial Intelligence) به هوشی که یک ماشین در شرایط مختلف از خود نشان می‌دهد، گفته می‌شود. به عبارت دیگر هوش مصنوعی به سیستم‌هایی گفته می‌شود که می‌توانند واکنش‌هایی مشابه رفتارهای هوشمند انسانی از جمله درک شرایط پیچیده، شبیه‌سازی فرایندهای تفکری و شیوه‌های استدلالی انسانی و پاسخ موفق به آنها، یادگیری و توانایی کسب دانش و استدلال برای حل مسایل را داشته باشند.

همانطور که کارشناسان حوزه فناوری و اقتصاد بارها گفته اند: هوش مصنوعی، واقعیت مجازی، خودروهای خودران، بلاک چِین و نسل پنجم شبکه تلفن همراه مهمترین موضوعات بازار فناوری طی سال های آتی خواهند بود. باتوجه به آنچه که بالا مطرح شد می توان کاربردهای نامحدودی را برای AI مدنظر قرارداد از صنعت تا پزشکی، کشاورزی و سایر بخش ها.

اخیرا هاروارد بیزینس ریویو” در نسخه چینی خود اقدام به معرفی برترین شخصیت های حوزه هوش مصنوعی در جهان کرده که برای امروز بدان خواهیم پرداخت.

گفتی است: “هاروارد بیزینس ریویو” یک نشریه عمومی در زمینه مدیریت است که توسط انتشارات هاروارد بیزینس سالانه در ده شماره منتشر می‌شود. این نشریه متعلق به دانشگاه هاروارد بوده و در نوع خود اعتبار قابل توجهی در دنیای کار و کسب دارد.


در رتبه دهم دمیس هاسابیس موسس شرکت بریتانیایی دیپ مایند


9- ایلان ماسک مرد شماره یک کمپانی خودروسازی آمریکایی تسلا


8- جن سون هوآنگ مرد شماره یک کمپانی تایوانی انویدیا


7- مارک زاکربرگ مرد شماره یک کمپانی آمریکایی فیسبوک


6- مارک بنیوف مرد شماره یک کمپانی آمریکایی سیلزفورس


5- ساندرا پیچای مدیر اجرایی گوگل


4- جف بزوس مرد شماره یک کمپانی آمازون


3- روبین لی مرد شماره یک کمپانی چینی بایدو


2- ساتیا نادلا مدیر عامل کمپانی مایکروسافت


1- تیم کوک مرد شماره یک کمپانی اپل


 منبع: پول نیوز | سمیه علی اصغری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 6 =

دنبال کنید @ اینستاگرام