استفاده از حسگر اثر انگشت برای باز کردن قفل و روشن کردن خودرو

یک شرکت خودروسازی کره ای از طراحی سیستمی ویژه خبر داده که به رانندگان امکان می دهد برای بازکردن قفل خودرو و روشن کردن موتور آن از حسگر اثر انگشت به جای کلید استفاده کنند.

موبنا – قرار است استفاده عملیاتی از سیستم یادشده در خودروهای مختلف در چین در سه ماهه اول سال ۲۰۱۹ آغاز شود. هیوندای قصد دارد این سیستم را ابتدا بر روی خودروهای سانتافه ۲۰۱۹ خود نصب کند.

رانندگان علاقمند می توانند برای ثبت اثرانگشت خود به منظور استفاده از این حسگرها در سایت هیوندای ثبت نام کنند. سانتافه های مجهز به این فناوری دارای سیستم اثر انگشت خوانی هستند که بر روی دستگیره درب آنها نصب شده و داده های رمزگذاری شده را برای سیستم امنیتی اتومبیل ارسال کرده و قفل درب را باز می کند.

علاوه بر این، یک سیستم قرائت اثرانگشت هم بر روی دکمه استارت خودرو نصب شده است.

افرادی که حق رانندگی با یک خودرو را دارند می توانند با ثبت اثرانگشت خود در سایت هیوندای برای استفاده از این فناوری اقدام کنند. بعد از لمس استارت با اثرانگشت، خودرو که اطلاعات مربوط به قد و وضعیت بدنی هر راننده را در اختیار دارد، به طور خودکار صندلی راننده، زاویه آینه ها و غیره را بر همین اساس تنظیم می نماید.

علاوه بر این رانندگان از همین طریق می توانند برای تنظیم دما، رطوبت، فرمان و غیره نیز اقدام کنند. این اولین بار است که از فناوری حسگر اثرانگشت برای باز کردن قفل خودرو استفاده می شود.

 منبع: مهر 

دنبال کنید @ اینستاگرام