خودروی ولوو رقیبی جدی برای هواپیما! (+عکس)

این محصول می‌تواند کابین درجه یک خود را با ایمنی و آسودگی کامل در اختیار سرنشینان قرار دهد و امکان سفر زمینی بدون هرگونه زحمت، سریع‌تر از تمام وسایل نقلیه زمینی و به عنوان بهترین جایگزینی برای سفرهای کوتاه با هواپیما را فراهم کند.

موبنا – شرکت خودروسازی ولوو به تازگی مدل مفهومی  جدیدی را به نمایش گذاشت که یک تحول بزرگ در آینده اتومبیل محسوب می‌شود و می‌تواند تصور همه ما نسبت به آنچه که هم اکنون خودرو می‌نامیم را عوض کند. این محصول بیش از یک وسیله نقلیه است و ولوو در حال ساخت محصول جدیدی مخصوص سفرهای جاده‌ای طولانی است که طی آن یک خودروی کاملا خودران و بدون نیاز راننده در اختیار سرنشینان قرار می‌گیرد و قرار است این محصول جایگزین پروازهای کوتاه شود تا امکان مسافرت سریع‌تر فراهم شود و مسافران برای رسیدن از نقطه «آ» به نقطه «ب» در آسوده‌ترین حالت سفر خود را انجام دهند. مدل مفهومی ارایه شده از سوی ولوو به سرنشینان کمک می‌کند تا بتوانند در این وسیله نقلیه زمینی ایده آل‌ترین شرایط برای خوابیدن، غذا خوردن، سرگرمی، انجام وظایف کاری و … را در اختیار داشته باشند و البته کنترل تمام امکانات سالن را هم خودشان به عهده بگیرند. این محصول که 360c نامگذاری شده است به شما کمک می‌کند تا رفتن به فرودگاه برای سفرهای داخلی را فراموش کنید و در عوض سفر خود را در بهترین و آرام‌ترین شکل ممکن از جلوی درب منزل خود آغاز کنید.

«رابین پِیج» مدیر مرکز طراحی‌ اتومبیل‌های ولوو گفت:‌ «مدل‌های مفهومی که در مورد خودروهای خودران عرضه می‌شود در اصل یک نمایشگاه متحرک از فناوری است تا نحوه زندگی و سفرهای مردم را در آینده تغییر دهد. در این میان شرکت ولوو یک برند جهانی است که همواره انسان را در محور کارهای خود قرار داده است. ما بر زندگی روزمره مشتریان خود تمرکز داریم و تلاش می‌کنیم آن را بهتر و آسان‌تر کنیم».

با پیش رو قرار دادن هدف مذکور خودروی 360c هم اکنون طراحی شده است تا چشم‌اندازی در مورد چگونگی حمل و نقل زمینی در آینده را نشان دهد و تحول دنیای خودروها در دو دهه آینده را برای ما نمایان کند. این محصول می‌تواند کابین درجه یک خود را با ایمنی و آسودگی کامل در اختیار سرنشینان قرار دهد و امکان سفر زمینی بدون هرگونه زحمت، سریع‌تر از تمام وسایل نقلیه زمینی و به عنوان بهترین جایگزینی برای سفرهای کوتاه با هواپیما را فراهم کند. با این توضیح شرکت خودروسازی ولوو می‌گوید که در آینده با چنین محصولی برای سفر کردن از لس‌آنجلس به سانتیاگو، یا از نیویورک به واشنگتن دیگر نیازی به استفاده از هواپیما نخواهد بود.

شرکت ولوو توضیح داده است که مسیر پیش‌بینی شده و هدفمند برای حرکت این خودرو 300 کیلومتر است تا پس از طی کردن چنین مسافتی خودرو یک توقف داشته باشد و سپس به مسیر بعدی خود برای 300 کیلومتر ادامه دهد. چنین سفرهایی با هواپیما بسیار زمان‌بر است تا فرد خود را به فرودگاه که معمولا در خارج از شهر قرار دارد برساند و برای پرواز یک ساعته در فرودگاه مقصد که بیرون از شهر است پیاده شود و دوباره با یک وسیله نقلیه خود را به مرکز شهر برساند.

این طور که صفحه اختصاصی 360c در سایت اینترنتی شرکت ولوو توضیح داده است، هدف نهایی ساخت این محصول استفاده توسط عموم مردم است و با توجه به اینکه محصول یاد شده هم اکنون در مرحله مدل مفهومی به سر می‌برد، شرکت سازنده هنوز اطلاعات بیشتری در مورد فناوری‌ها و توانایی‌های موتور آن منتشر نکرده است. با این وجود تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد این اتومبیل جادار و بزرگ یک درب بزرگ برای سوار شدن آسان سرنشینان و چندین قسمت بندی داخلی برای خوابیدن، برگزاری جلسات کاری، سرگرمی و … را در خود جا داده است.

«مارتین لونستام»  مدیر ارشد استراتژی‌های بخش اتومبیل شرکت ولوو در این خصوص توضیح داد: «کابین مخصوص خواب به شما امکان می‌دهد تا در آسوده‌ترین و بهترین حالت ممکن سفر را تجربه کنید و ضمن لذت بردن از محیط پیرامون، زمانی که به مقصد می‌رسید هیچ گونه خستگی در بدن خود احساس نکنید. این اتومبیل به ما امکان می‌دهد تا بتوانیم به کمک اتومبیل‌ها، با آخرین محصولاتی که در شرکت‌های تولیدکننده هواپیما عرضه میشود رقابت کنیم».

شرکت ولوو به این مسئله واقف است که در آینده نه چندان دور خودروهای خودران جایگزین تمام اتومبیل‌های امروزی می‌شوند و در آن زمان تنها وسیله نقلیه‌ای که هم اکنون هم مسافران را جابه‌جا می‌کنند، هواپیماها هستند که البته فقط در مسافرت‌های طولانی از آنها استفاده می‌شود. با این توضیحات شرکت ولوو تمرکز ویژه بر 360c دارد تا آن را به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین خودروهای خودران عرضه کند و امکان ارتباط هوشمندانه و گسترده اتومبیل با راننده و دیگر وسایل نقلیه موجود در خیابان‌ها را فراهم کند.

برای خودروی 360c انواع حسگرهای صوتی، بصری و حرکتی در نظر گرفته شده است که به کمک آنها با محیط پیرامون ارتباط برقرار می‌کند و البته شخصی که می‌تواند در صورت تمایل در قالب راننده پشت فرمان اتومبیل مذکور قرار بگیرد، تمامی این اطلاعات را مورد استفاده قرار می‌دهد تا در ایمن‌ترین حالت ممکن به رانندگی خود ادامه دهد. شرکت سوئدی ولوو امیدوار است صنعت خودروسازی جهانی در سال‌های آتی سیستم مشابه را روی تمام محصولات خود مورد استفاده قرار دهد.

هنوز به درستی مشخص نیست این اتومبیل از چه زمانی به تولید انبوه می‌رسد تا مردم بتوانند به کمک آن سفرهای زمینی خود را به بهترین شکل انجام دهند. ولی شرکت ولوو اعلام کرد سرمایه‌گذاری‌های گسترده‌ای را برای توسعه و ساخت 360c انجام داده است تا از این طریق بتواند هرچه سریع‌تر این اتومبیل را وارد خیابان‌ها کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 9 =

دنبال کنید @ اینستاگرام