سفر در زمان با ابرخودروهای 2015(+عکس)

ویرون یکی از نام های معتبر و جذاب در تاریخ صنعت خودروسازی سرانجام با تولید آخرین نسخه از آن به نام گرند اسپورت ویتس لا فینال به پایان راه خود رسید. در مجموع، تعداد 450 دستگاه بوگاتی ویرون تولید شده اند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور هنگامی که بحث خودرو مطرح می شود، سال 2015 با معرفی چندین ابرخودرو جدید، مدل های مفهومی چشمگیر و تصاویر رندر شده هیجان انگیز دورانی فوق العاده برای صنعت خودروسازی بوده است.  زمان خوبی است تا برخی از بهترین ابرخودروهای معرفی شده طی این سال را گرد هم جمع کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

لوتوس 3-اِلِون

لوتوس 3-الون که با هدف حضور در پیست طراحی شده طی جشنواره سرعت گوود وود معرفی شد. این خودرو سریع‌ترین و گران قیمت‌ترین مدل توسعه داده شده توسط لوتوس تا به امروز محسوب می شود. لوتوس 3-الون به پیشرانه 3.5 لیتری 6 سیلندر خورجینی مجهز شده که توانایی تولید 450 اسب بخار نیرو و 332 پوندفوت گشتاور را دارد. در همراهی با جعبه دنده شش سرعته غیراتوماتیک یا جعبه دنده شش سرعته سکوئنشال این خودرو صفر تا 96 کیلومتر در ساعت را در کمتر از سه ثانیه پر می کند و توانایی دستیابی به بیشینه سرعت 290 کیلومتر در ساعت را دارد.

آیکونیا ولکانو

خودرو ولکانو توسط خانه طراحی ایتالیایی آیکونیا توسعه داده شده و از بدنه ساخته شده از تیتانیوم و فیبر کربن سود می برد. خطوط تیز و نمایشی با هدف بهبود خنک سازی پیشرانه و کاهش تلاطم هوای تولید شده توسط چرخ ها جلب توجه می کنند. آیکونیا ولکانو به پیشرانه هشت سیلندر خورجینی مجهز شده که توانایی تولید 670 اسب بخار نیرو را دارد. این خودرو طی 2.8 ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کلیومتر در ساعت می رساند.

فراری F12tdf

فراری F12tdf به تعداد محدود 799 دستگاه تولید می شود. این خودرو به پیشرانه 12 سیلندر خورجینی 6.3 لیتری مجهز شده که توانایی تولید 769 اسب بخار نیرو و 520 پوندفوت گشتاور را دارد. جعبه دنده هفت سرعته دو کلاچه نیروی پیشرانه را به چرخ ها منتقل می کند و فراری F12tdf را قادر می سازد طی 2.8 ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر در ساعت رسانده و در نهایت بیشینه سرعت 340 کیلومتر در ساعت را کسب کند.

زنوس E10 R

زنوس E10 R نسخه ارتقا یافته از ابرخودرو E10 است. پیشرانه 2.3 لیتری توربوشارژردار اکوبوست توانایی تولید 345 اسب بخار نیرو و 350 پوندفوت گشتاور را دارد. در همراهی با جعبه دنده شش سرعته غیراتوماتیک، زنوس E10 R در سه ثانیه سرعت خود را از صفر به 96 کیلومتر در ساعت می رساند و در نهایت بیشینه سرعت 250 کیلومتر در ساعت را کسب می کند. نسخه تولید محدود از این خودرو که به نام «درایو ادیشن» شناخته می شود نیز در دسترس است.

لامبورگینی اوراکان LP 580-2 RWD

این خودرو در نمایشگاه خودرو لس آنجلس 2015 رونمایی شد و بر خلاف بیشتر لامبورگینی ها که چهار چرخ متحرک هستند، نیروی خود را به چرخ های عقب منتقل می کند. لامبورگینی اوراکان LP 580-2 RWD به پیشرانه 5.2 لیتری 10 سیلندر تنفس طبیعی مجهز شده که توانایی تولید 572 اسب بخار نیرو و 398 پوندفوت گشتاور را دارد. این خودرو طی 3.4 ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر در ساعت رسانده و در نهایت بیشینه سرعت 320 کیلومتر در ساعت را کسب می کند.

کوئنیگزگ آگرا RS

پیشرانه 5 لیتری هشت سیلندر خورجینی این ابرخودرو توانایی تولید 1،160 اسب بخار نیرو را دارد و لبخند رضایت را بر لبان هر راننده ای می نشاند. اگرچه این خودرو برای حضور در پیست بهینه سازی شده اما حضور آن در خیابان های شهری نیز مانعی ندارد. البته تنها 25 نفر در جهان می توانند مالک کوئنیگزگ آگرا RS باشند.

بوگاتی ویرون گرند اسپورت ویتس لا فینال

ویرون یکی از نام های معتبر و جذاب در تاریخ صنعت خودروسازی سرانجام با تولید آخرین نسخه از آن به نام گرند اسپورت ویتس لا فینال به پایان راه خود رسید. در مجموع، تعداد 450 دستگاه بوگاتی ویرون تولید شده اند. این خودرو به پیشرانه 8 لیتری 16 سیلندر با چهار توربوشارژر مجهز است که توانایی تولید 1,183 اسب بخار نیرو و 1،106 پوندفوت گشتاور را دارد. جعبه دنده هفت سرعته سکوئنشال وظیفه انتقال نیروی پیشرانه را بر عهده دارد و این مجموعه طی 2.6 ثانیه سرعت بوگاتی ویرون گرند اسپورت ویتس لا فینال را از صفر به صد کیلومتر در ساعت رسانده و در نهایت امکان دستیابی به بیشینه سرعت 430 کیلومتر در ساعت را فراهم می کند.

مک لارن 675LT اسپایدر

تنها 500 دستگاه از مک لارن 675LT اسپایدر ساخته می شود و از این رو نمونه ای منحصر به فرد است. پیشرانه 3.8 لیتری تویین توربو هشت سیلندر خورجینی توانایی تولید 666 اسب بخار نیرو و 516 پوندفوت گشتاور را دارد و مک لارن 675LT اسپایدر تنها طی 2.9 ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر در ساعت رسانده و در نهایت بیشینه سرعت 326 کیلومتر در ساعت را کسب می کند.

فنیر سوپراسپرت

شرکت دبلیو موتورز که دفتر مرکزی آن در کشور امارات قرار دارد طی سال 2015 خودرو فنیر سوپراسپرت را معرفی کرد. بدنه آیرودینامیک فیبر کربنی این خودرو از طراحی چشم نوازی سود می برد. پیشرانه سفارشی تویین توربو 4 لیتری شش سیلندر تخت توانایی تولید 900 اسب بخار نیرو و 1200 نیوتن متر گشتاور را دارد. فنیر سوپراسپرت در کمتر از 2.7 ثانیه سرعت خود را از صفر به صد کیلومتر در ساعت رسانده و در نهایت توانایی دستیابی به سرعت بیش از 400 کیلومتر در ساعت را دارد. تنها 25 دستگاه از این خودرو تولید می شود که هر یک برچسب قیمت 3.4 میلیون دلاری را یدک می کشند.

استون مارتین ولکان

استون مارتین ولکان با هدف حضور در پیست توسعه یافته و به بدنه ای سبک وزن ساخته شده از فیبر کربن مجهز است. پیشرانه 7 لیتری 12 سیلندر خورجینی تنفس طبیعی این خودرو بیش از 800 اسب بخار نیرو تولید می کند. تنها 24 دستگاه از خودرو لوکس و سریع استون مارتین ولکان تولید شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + هفده =

دنبال کنید @ اینستاگرام