معرفی یک نخستین در دنیای ساعت! (+عکس)

شرکت بریوا نخستین ساعت مچی جهان به نام ژینی 03 را با یک سرعت سنج کاربردی معرفی کرده است. مکانیزم اندازه گیری دارای پتنت "سرعت فوری" این ساعت به منظور نمایش سرعت 6 میلیمتر از سطح ساعت بالا می آید و از 45 مولفه برای اندازه گیری سرعت باد از 20 تا 200 کیلومتر در ساعت استفاده می کند.

موبنا؛ محمدمهدی حیدرپور  – در حال حاضر، ساعت های مختلفی در دسترس هستند که امکان محاسبه سرعت با استفاده از مسافت و زمان را فراهم می کنند. اما شرکت بریوا نخستین ساعت مچی جهان به نام ژینی 03 را با یک سرعت سنج کاربردی معرفی کرده است. مکانیزم اندازه گیری دارای پتنت “سرعت فوری” این ساعت به منظور نمایش سرعت 6 میلیمتر از سطح ساعت بالا می آید و از 45 مولفه برای اندازه گیری سرعت باد از 20 تا 200 کیلومتر در ساعت استفاده می کند.

از دیگر ویژگی های بریوا ژینی 03 می توان صفحه مدرج آنالوگ ساعت در قسمت پایین سمت چپ، یک نشانگر نیرو، بند لاستیک طبیعی و بدنه تیتانیومی مقاوم در برابر آب تا عمق 30 متر – سرعت سنج در حالت بسته تا عمق 30 متر در برابر آب مقاوم است و موتور ساعت در هر دو حالت باز و بسته سرعت سنج – اشاره کرد. همچنین این ساعت حتی در زمان فعال بودن سرعت سنج در برابر گرد و غبار مقاوم است.

هنگامی که ژینی 03 به مچ دست یک دوچرخه سوار، موتورسوار، قایقران یا راننده بسته شده و در برابر جریان هوا قرار می گیرد میزان سرعت توسط یک عقربه قرمز رنگ نشان داده می شود. اندازه گیری سرعت در لحظه صورت می گیرد و به هیچ محاسبه ای توسط کاربر نیاز نیست.

صفحه مدرج آنالوگ بریوا ژینی 03 زمان را به ساعت، دقیقه و ثانیه نشان می دهد و همچنین میزان نیروی ذخیره ارائه می شود. موتور اتوماتیک این ساعت قابلیت ذخیره 60 ساعت نیرو را دارد. قاب این ساعت با ابعاد 44.70 میلیمتر در 15.70 میلیمتر از تیتانیوم G5 ساخته شده است. ضخامت آن نیز در حالت بسته بودن بادسنج 17.50 میلیمتر و در حالت باز برابر با 23.50 میلیمتر است.

پیچ تنظیمات بریوا ژینی 03 در موقعیت ساعت 4 و دکمه فعال کننده سرعت سنج در موقعیت ساعت 2 بدنه قرار گرفته اند. رو و پشت این ساعت توسط شیشه هایی از جنس یاقوت محافظت می شوند که در هر دو سمت پوشش ضد بازتاب نیز بکارگرفته شده است. بریوا ژینی 03 برچسب قیمت 56 هزار دلاری را یدک می کشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + دوازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام