معرفی سوپر اسپورت مک‌لارن با سقف بازشو (+عکس و فیلم)

معرفی سوپر اسپورت مک‌لارن با سقف بازشو (+عکس و فیلم)

720S اسپایدر قابلیت‌های مشابه کوپه را در اختیار راننده قرار می‌دهد و بنابراین با فشردن یک دکمه در کمتر از 11 ثانیه سقف سخت این اتومبیل جمع می‌شود.

موبنا – مک‌لارن هر بار که اتومبیل جدید را به بازار جهانی معرفی می‌کند مورد توجه همگان قرار می‌گیرد و این کمپانی انگلیسی تولیدکننده سوپر اسپورت‌های منحصر به فرد تصمیم گرفته است ویرایش جدید اتومبیل زیبای 720S با سقف بازشو را با حداکثر سرعت 325 کیلومتر بر ساعت معرفی کند.

 

 

این محصول را می‌توان خودرویی بین سری محصولات اسپورت مک‌لارن از جمله 540، 570 و 600، و سری محصولات آلتیمِیت شامل مدل‌های اسپیدتِیل، سنا و پی1 دانست. خودروی جدید در خانواده محصولات «سوپر» شرکت مک‌لارن قرار می‌گیرد که با نام 720S با ظاهر باشکوه و امکانات پیشرفته وارد خیابان‌ها می‌شود.

معرفی سوپر اسپورت مک‌لارن با سقف بازشو (+عکس و فیلم)

هم اکنون یک نسخه ویژه با سقف بازشو برای مدل اسپایدر مک‌لارن عرضه شده است. 720S اسپایدر قابلیت‌های مشابه کوپه را در اختیار راننده قرار می‌دهد و بنابراین با فشردن یک دکمه در کمتر از 11 ثانیه سقف سخت این اتومبیل جمع می‌شود.

معرفی سوپر اسپورت مک‌لارن با سقف بازشو (+عکس و فیلم)

موتور این محصول نسبت به مدل اصلی که سقف آن باز نمی‌شد تغییری نکرده است و بنابراین می‌توان 720S را به همراه موتور 4 لیتری توئین توربوی هشت سیلند در اختیار گرفت تا در نهایت توانی معادل 720 اسب بخار با قدرت گشتاور 770 نیوتون متر تولید کند. اضافه شدن سیستم سقف بازشو 49 کیلوگرم به وزن مدل اصلی 720S افزوده است و البته باید توجه داشته باشیم که این اتفاق حداقل تاثیر را روی این اتومبیل برجا گذاشته است و در نهایت این خودروی منحصر به‌فرد می‌تواند در 2.9 ثانیه سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برساند و برای رسیدن به سرعت 200 کیلومتر بر ساعت طی 7.9 ثانیه، تنها 0.1 ثانیه نسبت به مدل اصلی کندتر حرکت کند. مک‌لارن توضیح داد که با وجود وزن اضافه‌ای که مدل جدید در اختیار گرفته است، 720S اسپایدر نسبت به نزدیک‌ترین رقیب خود یعنی «فراری 488 اسپایدر» همچنان 88 کیلوگرم سبک‌تر است.

معرفی سوپر اسپورت مک‌لارن با سقف بازشو (+عکس و فیلم)

از نظر بصری و شکل ظاهری، 720S اسپایدر یک جفت اهرم‌ شیشه‌ای تاشو در قسمت پشتی سقت تاشو را شامل می‌شود. آنها فوق العاده به نظر می‌رسند و زمانی که  از پشت خودرو را مشاهده می‌کنید، توجه شما به آنها جلب می‌شود. این ستون‌های شیشه‌ای نسبت به مدل قبلی 12 درصد زاویه دید راننده را گسترش می‌دهد و از این نظر می‌توان این محصول را نسبت به مدل‌های قبلی مک‌لارن اسپایدر متمایز دانست.

معرفی سوپر اسپورت مک‌لارن با سقف بازشو (+عکس و فیلم)

با توجه به اینکه نحوه جریان هوا در قسمت فوقانی خودرو بر اساس سقف بازشو تغییر کرده است، نحوه جریان هوا در قسمت زیر خودرو به‌روز شده است و همچنین بال پشتی فعال به کار گرفته می‌شود که از این نظر می‌توان آن را مشابه مدل کوپه دانست. این بال بر اساس برنامه‌ریزی‌های هوشمند صورت گرفته عمل می‌کند تا در شرایط مختلف و بر اساس کارایی متفاوت عکس العمل نشان دهد.

قیمت 720S اسپایدر مک‌لارن با سقف بازشو 237 هزار پوند معادل 300 هزار دلار اعلام شده است و البته اگر خریدار تمایل به اضافه کردن آپشن‌های مختلف داشته باشید، این رقم می‌تواند افزایش یابد. با این توضیح می‌توان گفت این خودرو نسبت به مدل 720 کوپه مک‌لارن 50 دلار گران‌تر است و با این وجود بد نیست که با پرداخت 50 دلار بیشتر، این مدل متفاوت با سقف بازشو را امتحان کنید تا تجربه رانندگی با آخرین محصول ساخته شده در شرکت مک‌لارن را داشته باشید.

دنبال کنید @ اینستاگرام