این عینک هوشمند برای شما در مورد همه چیز توضیح می‌دهد! (+عکس)

این عینک هوشمند قابلیت گیرنده ماهواره‌ای جی‌پی‌اس را هم در خود جا داده است و همچنین حسگر حرکتی در 9 حالت مختلف را نیز شامل می‌شود تا کاربر بتواند بر اساس زاویه‌ای که به آن نگاه می‌کند، قابلیت‌های واقعیت افزوده را در اختیار بگیرد و از این طریق بتواند به صورت صوتی تمام اطلاعات مرتبط با تصویری که آن را مشاهده می‌کند را در اختیار داشته باشد.

موبنا – شرکت Bose که از بزرگترین تولیدکنندگان سیستم‌های صوتی و اسپیکرهای پیشرفته محسوب می‌شود در نظر دارد وارد دنیای هدست‌های واقعیت افزوده شود و به همین خاطر از امروز پیش‌فروش عینک آفتابی هوشمند خود موسوم به «فرِیمز» مجهز به سیستم صوتی را آغاز کرده است. این عینک آفتابی که اسپیکرهای کوچک را در خود جا داده است و یک میکروفون را هم شامل می‌شود، در خانواده فناوری‌های پوشیدنی قرار گرفته است و قرار است در آینده به عنوان یک ابزار شخصی صوتی مورد استفاده قرار گیرد. با این وجود Bose می‌گوید که همین عینک آفتابی در فاصله نه چندان دور قابلیت واقعیت افزوده را هم در اختیار می‌گیرد تا کاربر صدای آنچه را که مقابل خود می‌بیند، با صدای متفاوت و سه‌بعدی بشنود.

عینک هوشمند «فریمز» در اصل یک عینک آفتابی محسوب می‌شود که مطابق با مد روز و به زیبایی طراحی شده است و به گفته شرکت سازنده این محصول قادر است تا 99 درصد از رسیدن اشعه ماورای بنفش UVA و UVB به چشمان فرد جلوگیری کند که به همراه لنزهای خود در مجموع 45 گرم وزن دارد. بر این اساس می‌توان از آن به عنوان ابزاری مشابه عینک‌های آفتابی معمول موجود در بازار یاد کرد.

یک لایه آکوستیک بسیار باریک روی هر یک از بازوهای این عینک قرار گرفته است تا کاربر به کمک آن بتواند صدا را به صورت استریو گوش دهد. این در حالی است که میکروفون و یک کلید چند کاربردی عینک در فریم آن جاسازی شده‌اند و در حالت عادی هیچ کس این امکانات اضافه را مشاهده نمی‌کند. کلید مخصولی که داخل این عینک تعبیه شده است به کاربر امکان می‌دهد تا آن را به صورت بی‌سیم به دستگاه موبایلی خود متصل کند، و همچنین کنتل لمسی برای متوقف کردن موسیقی درحال پخش یا رفتن به موسیقی بعدی را هم در اختیار داشته باشد. این در حالی است که کاربر به کمک میکروفون داخلی این امکان را خواهد داشت تا به صورت صوتی کنترل دستگاه را در اختیار بگیرد و از طریق دستیار هوشمند «سیری اپل» یا «گوگل اسیستنت» بتواند فرمان‌های صوتی خود را به عینک هوشمند اعلام کند.

«مهول تریودی» مدیر پروژه عینک هوشمند «فریمز» در شرکت Bose گفت:‌ «عینک فریمز یک محصول کاملا متفاوت و کاربردی محسوب می‌شود. شکل ظاهری این ابزار مانند عینک‌های معمول و همیشگی است که در بازار آن را مشاهده می‌کنیم و تا زمانی که آن را در دست نگیرید،‌ از قابلیت‌های آن باخبر نخواهید شد. زمانی که این عینک هوشنمد را خریداری می‌کنید می‌توانید آن را به گوشی هوشمند متصل کنید، به لیست شماره تلفن‌های خود دسترسی داشته باشید، در اینترنت گشت و گذار کنید، به تمام محتوای صوتی مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید و به عبارت دیگر از این عینک آفتابی در قالب یک هدفون هوشمند استفاده کنید. باید گفت که هیچ محصول مشابهی با این قابلیت‌ها در بازار وجود ندارد و از این رو محصول یاد شده را می‌توانید یک فناوری پوشیدنی هوشمند و کاربردی بدانید».

مهم‌ترین تفاوتی که میان «فریمز» و دیگر عینک‌های هوشمند موجود در بازار وجود دارد این است که شرکت سازنده سعی کرده است با تمرکز بر صدا، قابلیت‌های مرتبط با فناوری واقعیت افزوده را در اختیار کاربر قرار دهد. بر این اساس هیچ گونه لنز اضافه هوشمند در این محصول جاسازی نشده است تا به کمک آن عکس و فیلم تهی کند و از این طریق فضای واقعیت افزوده را روی یک نمایشگر مجزا به نمایش بگذارد.

لازم به ذکر است که این عینک هوشمند قابلیت گیرنده ماهواره‌ای جی‌پی‌اس را هم در خود جا داده است و همچنین حسگر حرکتی در 9 حالت مختلف را نیز شامل می‌شود تا کاربر بتواند بر اساس زاویه‌ای که به آن نگاه می‌کند، قابلیت‌های واقعیت افزوده را در اختیار بگیرد و از این طریق بتواند به صورت صوتی تمام اطلاعات مرتبط با تصویری که آن را مشاهده می‌کند را در اختیار داشته باشد. نرم‌افزاری که این عینک هوشمند مبتنی بر آن فعالیت می‌کند همچنان در دست توسعه است و با این وجود به زودی نسخه نهایی آن در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام