فیلمبرداری با پهپاد مجهز به هوش مصنوعی (+فیلم و عکس)

یک شرکت چینی، نوعی پهپاد خودران ارائه داده که با کمک هوش مصنوعی امکان عکسبرداری و فیلمبرداری را در تمام زوایا برای کاربران فراهم می‌کند.

موبنا – شرکت چینی “زیرو زیرو رباتیکز”(Zero Zero Robotics)، نسل جدید پهپادهای خودران خود را به بازار عرضه کرده است. این شرکت در ابتدای این ماه، از تولید پهپاد جدید خود خبر داده بود. عملکرد این محصول غیرمنتظره موسوم به “هوور ۲”(Hover 2)، با کمک هوش مصنوعی صورت می‌گیرد.

هوور ۲، یک پهپاد کاملا جدید است که که با دوربین ۱۲ مگاپیکسلی خود امکان عکسبرداری از زوایای گوناگون و فیلمبرداری ۴k را برای کاربران فراهم می‌کند. فناوری‌هایی مانند رادار نوری و هوش مصنوعی، در دوری از موانع و ردیابی، به پهپاد کمک می‌کنند.

سادگی و کارآیی هوور ۲ برای طراحان آن، بسیار مهم بوده؛ در نتیجه کار کردن با این محصول بسیار آسان است. کاربران، تنها باید چهار “قاب خودکار”(AutoFrame) را انتخاب کنند تا هوور ۲، موقعیت و قاب را در حال پرواز در نظر بگیرد و با فشار یک دکمه، عکسبرداری را انجام ‌دهد.

این پهپاد، قابلیت عکسبرداری از هر زاویه‌ای را دارد؛ در نتیجه امکان حرکت کاربران و خلاقیت آنها را هنگام عکس گرفتن فراهم می‌کند. هوور ۲ برخلاف روش‌های عکسبرداری قدیمی که به حالت خاصی محدود بودند، می‌تواند کاربر را در همه زوایا دنبال کند و یا سه عکس را به شکل یک عکس ارائه دهد. دوربین این پهپاد، حرکات کاربر را ردیابی می‌کند تا او را در مرکز عکس نگه دارد.

فناوری رادار نوری به پهپاد امکان می‌دهد بر جهت حرکت تمرکز کند؛ در نتیجه تمرکز دوربین اصلی آن بر کاربر است و می‌تواند از موانع احتمالی دوری کند. الگوریتم‌های ردیابی بر ویژگی‌های منحصربه‌فردی تمرکز می‌کنند تا امکان ردیابی دقیق و ثبات دائمی فراهم شود. رادار نوری، به یک حسگر مجهز است که به پهپاد کمک می‌کند عمق جهت پرواز خود را تشخیص دهند.

 منبع: ایسنا

دنبال کنید @ اینستاگرام