حباب بیت‌کوین ترکید

ارزش ارز دیجیتالی بیت‌کوین هم‌چنان رو به کاهش است و به گفته کارشناسان ادامه شیب نزولی آن، شوک جدیدی به سرمایه‌گذاران و بازار ارزهای دیجیتالی وارد خواهد کرد.

موبنا – به نظر می‌رسد که داده‌های تحلیلی کارشناسان و تحلیلگران فعال در بازار ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین، دیگر برای سرمایه‌گذاران ارزشی ندارد چراکه در هفته‌های اخیر بهای بیت کوین علی‌رغم برآوردهای آن‌ها به‌طرز قابل ملاحظه‌ای سقوط کرده و مرز پیش‌بینی‌ها را هم رد کرده است.

آخرین اخبار منتشره در کوین تلگراف نشان می‌دهد که ارزش بیت کوین به کمتر از ۴۰۰۰ دلار رسیده و هم اکنون ۳۶۰۰ دلار معامله شده است. این درحالیست که پیشتر تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که کمترین مرز سقوط این ارز دیجیتال رمزپایه ۴۸۰۰ دلار خواهد بود و تا پایان سال جاری میلادی دوباره به ۱۵ هزار دلار می رسد.

هفته‌های اخیر با سقوط ناگهانی و مداوم ارزش بیت کوین، بازار ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده با شوک و شرایط غیرمنتظره روبرو و همین امر موجب شد که بسیاری از سرمایه گذاران و معامله‌گران از خرید و سرمایه‌گذاری برروی آن اجتناب کرده و منتظر بمانند که آینده این ارز به کجا خواهد رسید و چگونه رقم زده خواهد شد.

این شوک ارزی به گونه‌ای در بازارهای جهانی بوده است که تنها در عرض ۲۴ ساعت بیت‌کوین ۱۳ الی ۱۴ درصد از ارزش خود را در برابر دلار از دست داده و به زیر ۴۰۰۰ دلار رسیده است.

قیمت بیت‌کوین که در سال‌های اولیه معرفی و عرضه آن کمتر از چند دلار بود، در دسامبر سال گذشته به مرز ۲۰ هزار دلار نیز رسید و مورد توجه بسیاری از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در جهان واقع شد و خیل عظیمی از افراد نیز توانستند با استخراج و خریداری این ارز دیجیتال رمزپایه به ثروت کلانی دست یابند.

گفته می‌شود قیمت بیت کوین از اکتبر سال گذشته تاکنون، در حال حاضر به رکورد کمترین میزان ارزش خود رسیده است که از نگاه بسیاری از کارشناسان، امری بی‌سابقه در سال جاری بنظر می‌رسد.

 منبع: ایسنا 

دنبال کنید @ اینستاگرام