اینجا خانه «اوسوکی» است! (+تصاویر)

خانه اوسوکی که توسط تیم معماری "کنتا ایتو" ساخته شده است، یک پروژه منحصر به فرد به شمار می رود. از آن جایی که این پروژه در میان تپه های اوسوکی (استان اوئیتا) ژاپن واقع شده است، به همین نام نیز خوانده می شود.

موبنا؛ رکسانا دانیالی – محیط اطراف پروژه ترکیبی از چشم اندازهای کوهستانی، زمین های پراکنده و خانه های مسکونی مختلف خواهد بود. استفاده بهینه از سطوح متفاوت و پراکنده زمین هنگامی که از منطقه کوهستانی به سمت پایین حرکت می کنیم، مهم ترین مزیت این طرح عنوان شده است.

همانطور که در تصاویر نیز دیده می شود، طراحی خانه به گونه ای انجام شده که هیچ گونه تداخلی با چشم انداز طبیعی محیط نداشته باشد. سقف شیب دار خانه اوسوکی که تا زمین هم امتداد یافته و ظاهر غالب این مجموعه را به خود اختصاص می دهد، همچون محلی بکر برای نشستن و لذت بردن از طبیعت کارایی خواهد داشت. شیب این سقف ۲۴ درجه گزارش شده است که این امکان را به ساکنین می دهد تا با راحتی از آن بالا رفته و پایین بیایند!

داخل خانه فضاهایی نظیر آشپزخانه، اتاق نشیمن و اتاق خواب در طبقه اول قرار گرفته اند. این در حالی است که اتاق خواب کودک و اتاق سرگرمی در طبقه دوم خانه سازماندهی شده اند. لبه جنوبی این خانه دارای دهانه ای بزرگ است که توسط یک حیاط فضاهای داخلی و خارجی را به یکدیگر مرتبط می سازد.

 منبع: پول نیوز 

دنبال کنید @ اینستاگرام