پشت فرمان ۱۵ مورد از لوکس‌ترین و گران‌ترین اتومبیل‌های جهان (+عکس)

در اینجا فهرست ۱۵ مورد از گران‌ترین، لوکس‌ترین و منحصر به‌فرد ترین خودروهایی که هم اکنون در بازار جهانی عرضه شده‌اند ارایه شده است که بی‌تردید خرید آنها برای همه افراد امکان پذیر نیست.

موبنا – «اتومبیل» از جمله محصولاتی محسوب می‌شود که علاقمندان به آن حاضرند برای مدل مورد نظر خود مبلغ قابل ملاحظه پول پرداخت کنند و از این طریق بتوانند بیشترین لذت را از هزینه پرداخت شده بدهند. شرکت‌های بزرگ خودروسازی علاوه بر محصولاتی که به صورت انبوه تولید می‌کنند و آنها را در بازار جهانی به فروش می‌رسانند، برخی خودروهای خود را نیز به صورت دست‌ساز، لوکس و با قیمت بالا عرضه می‌کنند که این محصولات معمولا به صورت محدود تولید می‌شوند و خرید آنها یکی از چند ده نفری است که شانس رانندگی با این اتومبیل منحصر به فرد را دارد.

به هر حال اگرچه پرداخت قیمت چند میلیارد دلاری برای خرید یک خودرو عجیب به نظر می‌رسد، ولی میلیاردرها در جهان با رضایت کامل چنین کاری را انجام می‌دهند تا سوار بر خودروهای لوکس شوند.

در اینجا فهرست ۱۵ مورد از گران‌ترین، لوکس‌ترین و منحصر به‌فرد ترین خودروهایی که هم اکنون در بازار جهانی عرضه شده‌اند ارایه شده است که بی‌تردید خرید آنها برای همه افراد امکان پذیر نیست.

سوئب‌تِیل ساخت شرکت رولز رویس – قیمت: ۱۳ میلیون دلار

در فهرست گران‌ترین و لوکس‌ترین اتومبیل‌های جهان این خودرو گزینه نخست محسوب می‌شود و از آن به عنوان گران‌ترین خودروی سواری جهان یاد می‌کنند. البته نکته جالب اینجاست که در سال ۲۰۱۶ میلادی یک شخص که هویت و نام او مشخص نشد این خودرو را خردیداری کرد و هرگز آن را وارد خیابان‌ها نکرد. این خودروی دو درب تجربه کاملا متفاوت از رانندگی را ارایه می‌دهد و صندلی‌های آن از بهترین چرم ایتالیایی ساخته شده است، کنسول جلوی آن به وسیله چوب دست‌ساز بسیار مرغوب ساخته شده است و سقف پانورامای آن وسیع‌ترین چشم‌انداز نسبت به مدل‌های مشابه را در اختیار سرنشینان قرار می‌دهد.

کوئنیگزگ سی‌سی‌ایکس‌آر ترِویتا – قیمت: ۴.۸ میلیون دلار

عبارت «ترِویتا» که در زبان فارسی به معنی «سه سفید» است موتور قدرتمند ۴.۸ لیتر هشت سیلندر را در خود جا داده است که در جاده‌ها می‌تواند هر اتومبیل دیگری را پشت‌سر بگذارد. بدنه این خودرو از نوعی فیبر کربنی مخصوص ساخته شده است که نمونه آن در هیچ اتومبیل دیگری مشاهده نمی‌شود. از این خودرو تنها دو دستگاه ساخته شده است و شرکت سازنده هرگز قصد تولید مدل دیگری را هم ندارد.

لامبورگینی ونِنو رودستر – قیمت: ۴.۵ میلیون دلار

شرکت لامبورگینی به مناسبت پنجاهمین سالگرد تولد خود جشن بزرگی را برگزار کرد و طی آن، این خودروی لوکس و منحصر به فرد معرفی شد. «ونِنو» که در اصل یک کلمه اسپانیایی محسوب می‌شود در زبان فارسی به معنی «سم» است. این خودرو موتور ۶.۵ لیتری از نوع ۱۲ سیلندر را در خود جا داده است و در کمتر از ۲.۹ ثانیه می‌تواند سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.

مک‌لارن پی۱ال‌ام – قیمت: ۳.۶ میلیون دلار

اگرچه این خودرو در برتیانیا تولید می‌شود، ولی شرکت مک‌لارن آن را در بازار خودروهای لوکس جهان هم عرضه کرده است. موتور منحصر به فرد این اتومبیل ظرفیت ۳.۸ لیتری دارد که می‌تواند در خیابان‌های جهان خودنمایی کند.

لایکن هایپراسپورت – قیمت: ۳.۴ میلیون دلار

این خودرو در کشور لبنان ساخته شده است و از آن به عنوان نخستین محصول شرکت سازنده در بازار خودروهای لوکس جهان یاد می‌کنند. چراغ‌های جلوی این اتومبیل ۲۴۰ قطعه الماس ۱۵ قیراطی را در خود جا داده است و در فیلم «فیوریس ۷» هم از آن استفاده شده است.

بوگاتی وِیرون لیمیتد ادیشن ساخته شده در شرکت منصوری وایوِرز – قیمت: ۳.۴ میلیون دلار

نخستین مدل «بوگاتی وِیرونز» در سال ۲۰۰۵ میلادی معرفی شد و آن زمان گران‌ترین و پرسرعت‌ترین خودروی جهان بود. این محصول مشابه «گرند اسپورت وایتس» موتور ۸.۰ لیتری از نوع W16 را در خود جا داده است که حداکثر سرعت آن به ۴۰۷ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

استون مارتین والکری – قیمت: ۳.۲ میلیون دلار

شرکت استون مارتین با مدیریت جدید «اندی پالمر» این اتومبیل منحصر به فرد را با موتور ۶.۵ لیتری ۱۲ سیلندر تولید کرد. برند «ردبول» در طراحی بدنه این اتومبیل نقش داشت و به همین خاطر در مسابقات اتومبیل‌رانی، تیم ردبول از این اتومبیل استفاده کرد.

فِراری پینیفارینا سرجیو – قیمت: ۳ میلیون دلار

این محصول مشابه «فراری ۴۵۸ اسپایدر» در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط پسر پینیفارینای ایتالیایی طراحی شد. از آن زمان تاکنون تنها ۶ دستگاه از این خودروی دو صندلی ارایه شده است. برای این محصول موتور ۴.۵ لیتری ۸ سیلندر در نظر گرفته شده است.

پاگانی هوایرا بی‌سی – قیمت: ۲.۸ میلیون دلار

پس از موفقیت‌های جهانی «پاگانی هوایرا» شرکت ایتالیایی تولیدکننده این محصول تصمیم گرفت مدل بعدی آن را با افزودن نام بی‌سی به علاقمندان معرفی کند. این اتومبیل که نسبت به مدل قبلی با وزن سبک‌تر ساخته شده است، نوع منحصر به فرد طراحی آیرودینامیک را شامل می‌شود و سیستم انتقال نیروی ایکس‌ترک برای آن در نظر گرفته شده است.

بوگاتی شیرون – قیمت: ۲.۷ میلیون دلار

زمانی که این خودرو برای نخستین بار وارد خیابان‌ها شد ۳ میلیون دلار قیمت داشت و سپس با روی کار آمدن مدل‌های جدیدتر قیمت آن به ۲.۷ میلیون دلار رسید. بوگاتی شیرون در زمان خود سریع‌ترین و باشکوه‌ترین اتومبیل اسپورت جهان نام گرفته بود. برای این خودرو موتور ۸.۰ لیتری در نظر گرفته شده است و حداکثر سرعت آن ۴۳۱ کیلومتر بر ساعت محاسبه می‌شود.

لامبروگینی رونتون – قیمت: ۲ میلیون دلار

لامبورگینی که مدل موفق «وننو رودستر» را هم روانه بازار کرده است با این محصول که قیمت ارزان‌تری دارد موفق شد توجه همگان را به خود جلب کند. این خودرو طراحی زاویه‌دار و متفاوتی را شامل می‌شود که خاص شرکت لامبورگینی است و اگر راننده پدال گاز آن را تا انتها فشار دهد، حداکثر سرعت اتومبیل به ۸۷۱ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

پاگانی زوندا چینکو رودستر – قیمت: ۱.۸۵ میلیون دلار

این خودروی دو درب که ظاهر زیبا و متفاوت دارد در خانواده لوکس‌ترین و گران‌ترین اتومبیل‌های جهان قرار می‌گیرد. این خودرو قادر است حداکثر سرعت خود را به ۴۸۲ کیلومتر بر ساعت برساند تا شرکت پاگانی با این محصول ثروتمندترین افراد جهان را در خانواده مشتریان خود قرار دهد.

استون مارتین وان-۷۷ – قیمت: ۱.۸۵ میلیون دلار

نام انحصاری «۷۷» که برای این خودرو در نظر گرفته شده است به معنی است که تنها ۷۷ دستگاه از این اتومبیل تولید شده است. نه تنها نام این خودرو منحصر به فرد است، بلکه طراحی آن هم بسیار منحصر به فرد و متفاوت است تا استون مارتین وان-۷۷ در خانواده لوکس‌ترین و زیباترین خودروهای جهان قرار بگیرد.

زنوو اس‌تی‌۱ – قیمت: ۱.۸ میلیون دلار

از این خودرو تنها ۱۵ دستگاه ساخته شده است و اگرچه قیمت بالایی دارد، ولی تمامی آنها به علاقمندان در جهان فروخته شده‌اند. «زنوو اس‌ای۱»  موتور ۶.۸ لیتری را در خود جا داده است و می‌تواند حداکثر سرعت خود را به ۶۰۳ کیلومتر بر ساعت برساند.

کوئنیگزگ آگرا آر – قیمت: ۱.۶ میلیون دلار

شرکت سوئدی سازنده این خودرو توانسته است به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکننده اتومبیل‌های لوکس معرفی شود. این خودروی گران قیمت می‌تواند حداکثر سرعت خود را به ۷۰۸ کیلومتر بر ساعت برساند.

دنبال کنید @ اینستاگرام